Aziz Gülmüş yazdı: Başımıza Taş Yağacak!

../Erkekle kızın öpüşmesini gören kadın, bir taraftan olayı dikizlerken öte yandan da, "Bizim zamanımızda böyle şeyler yoktu, abimiz, babamız görselerdi bizi öldürürlerdi, başımıza taş yağacak!" diyerek yaşayamadığı flört ve cinselliği tukaka ediyordu. Yanındaki kocasına da, "Aslında size böyleleri lazım, namuslu kadına değer mi var bu zamanda?" göndermesini yaparken, adam lahavle çekerek sessiz kalıyor.

Biraz ötede midye satan adamın başına kalabalık bir müşteri grubu toplanmış ve iştahla midyelere limon sıkarak midelere indiriyorlardı. Meraklı kadın kocasını o yöne doğru çekip, orada nelerin olduğunu anlamaya çalışıyor. Gördüğü manzara midesini bulandırıyor, "Ööööögggg" diye anarşist bir çığlık atıyor adeta.

Midyecide şarteller atmıştı. Müşterilerinin önünde atılan bu yasadışı slogana tam biber gazı ve tazyikli su ile yanıt verecekti ki, kocasının kadına, "Ulan seni bir daha gezmeye çıkarırsam anam avradım olsun!" çıkışı karşısında sadece, "Yahu bacım ekmeğimizle oynama!" diyebildi.

Adam öfkesinden kıpkırmızı kesilmiş ve kadına ağzına geleni söylerken, Kadın, "Böyle şeyler yenilir mi? vallahi başımıza taş yağacak!" dediğinde adam, "Keşke yağsa da senden kurtulsam!" diye yanıt verdi.

Kalabalık arasında yürürlerken adam, karısının yasadışı muhtemel bir eylemine karşılık yakın markajını sürdürüyordu. İri kıyım, saçlarını usturaya vurmuş bir karış sakalı olan, kulaklarında küpeleri ile yaklaşan bir adam gördüler. Kadın adama dikkatli baktı ve tam yanlarından geçerken de yüzünü ekşiterek, "Tipe bak!" dedi. Adam döndü kadına ters ters baktı, kocası kadını itekleyerek kalabalıkta kaybolmaya çalıştı.

Adam öfkeden küplere binmişti, "Ulan sana ne elin adamından? Ya bir küfür etseydi, burada birbirimizi!" dedi ve ardından, "Evde görürsün!" diyerek başını salladı. Kadın yine bildik tecavüz-ül kanun söyleminden vazgeçmeyerek, "Ya Rabbim ne günlere kaldık, dünyanın sonu yaklaşmış, valla başımıza taş yağacak!" dedi.

Biraz ötedeki bir banka çöküp oturdular, adam karısı ile konuşmamak için yakındaki bir büfeden gazete alıp okumaya başladı. Gazetede, "Bingöl'e uzaydan yağan taşları satanlar zengin oldu, taşlar bir milyona kadar alıcı buluyor" diye yazıyordu. Adam sevinçle karısına dönerek, "Yağsın ulan yağsın,her gün başımıza taş yağsın !" dedi. Haberin devamında ise, "Yağan taşları satanlar yüklü bir vergiyle karşı karşıya " cümlesini okuyunca morali bozuldu sevinç yerini yeniden hüzne bıraktı. Karısına dönerek, “Gülmeme bakma, daha evde hesaplaşacağım seninle” diyebildi.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Aziz Gülmüş Arşivi