Mim Yavuz Binbay

Mim Yavuz Binbay

Hukuk tanımaz bir DEDAŞ rezaleti – Suç Duyurusu

Basından birçok kez DEDAŞ’ın (Diyarbakır elektrik dağıtım şirketi) vatandaşa uyguladığı bazen olabilir mi dahi dediğim hukuk tanımayan pervasız eziyeti ile ilgili haberler okuyordum veya bazı vatandaşlardan duyuyordum. Yazılı ve sözlü tüm ikazlarıma rağmen işte böylesi pervasızca hiçbir idari ve hukuksal kurallara uygun olmayan bir usulsüz işlemin mağduru durumuna düşünce bu yazıyı hukuk tanımaz DEDAŞ hakkında savcılığa basın yoluyla bir suç duyurusu olarak yazmaya karar verdim.

Bir ev sahibi olduğum Villamed sitesinin elektrik abone işlemleri yapılınca ne hikmetse, abonelik işlemleri yapmak isteyen bir vatandaştan tapu, Dask sigorta poliçesi, depozit vs. belge ve işlemleri isteyen DEDAŞ, tüm bu işlem ve belgelere ihtiyaç duymaksızın sitede bulunan 71 villanın abone işlemi benim adıma yapılmış.

Bununla da yetinilmemiş usulsüz olarak yapılan evlerin aboneliklerinden borç çıkarıp üşenmeden icra takibi çıkarmış. Haberim olunca defalarca şifahi olarak ikaz etmem sonuç vermeyince 02.09.2018 tarihinde aşağıdaki dilekçeyle yazılı müracaat yaparak bu usulsüz işleme son verilmesini talep ettim.

DEDAŞ Bölge Müdürlüğüne

Yukarı Kılıçtaş Mahallesi Villamed sitesinde bulunan 10 numaralı villamın abonelik işlemleri için verdiğim belgeler daha sonra müdürlüğünüz bünyesinde usulsüz olarak kullanılarak sitedeki ekte bilginize sunduğum listede yansıdığı şekilde bilgim dışında adıma abonelikler açılmıştır.

Defalarca bizzat uğrayarak bu usulsüz işlemin düzeltilmesi için ilgili memurları şifahi olarak ikaz etmeme rağmen usulsüz işlemin düzeltilmesi bir yana adıma usulsüz kaydedilen aboneliklerden icra dosyası hazırlanmıştır. Müdahale sonucu icra işlemi durdurulmasına rağmen halen diğer usulsüz aboneliklerin bazıları adıma kayıtlı bulunmaktadır.

Uluslararası bir kurumda denetçi olmam sebebiyle usulsüz işlemlerinizden dolayı maruz kaldığım icra takibi ve adıma beyan etmediğim tarafınızca oluşturulan usulsüz sahte abonelikler sebebiyle idari takibat başlatılmış sicilime işlenmiş ve mağduriyetime sebep olmuştur.

Yukarda anlattığım usulsüz işlemlerinizi iki hafta içinde geriye dönük maddi ve manevi mağduriyetlerimi telafi edecek şekilde düzeltmediğiniz takdirde, sebebiyet verdiğiniz maddi ve manevi mağduriyetlerim sebebiyle avukatım aracılığıyla müdürlüğünüz hakkında savcılığa suç duyurusunda bulanacağımı bildirmek istiyorum.

Ancak bu yazılı müracaatıma rağmen bahçıvanımın bana bildirdiğine göre yapılan usulsüzlükler düzeltilmediği gibi tekrar icra tebligatı çıkarılmış. İş seyahatinde olmam sebebiyle avukatlarımla ancak telefonla görüşüp DEDAŞ hakkında dava dosyası hazırlamalarını talep ettim ve döndüğümde gerekli davaları açacağım.

DEDAŞ yetkililerine soruyorum;

Adıma usulsüz olarak yaptıkları abonelikler ve tebligat çıkardıkları aboneliklerin mülk sahibi miyim: HAYIR,

Kiracısı mıyım: HAYIR, Müteahhitlik firması mıyım: HAYIR, abonelikleri usulsüzce adıma yapılan binalarla herhangi bir bağlantım var mı? HAYIR

O zaman neye dayanarak ve hangi belgeleri esas alarak adıma bu abonelikler yapılmış?

Diyarbakır cumhuriyet savcılığına adıma şahsi menfaat sağlamak amacıyla sistematik usulsüzlük yaparak adıma kaydedilen Yukarı Kılıçtaş Mahallesi Villamed sitesinde bulanan 71 villanın ilk abonelik dosyası incelenerek usulsüzlüğün ve hukuka aykırı keyfi uygulamaların tespitini ve usulsüzlüğün devamından kaynaklanan mağduriyetimin giderilmesini kamu adına inceleme yapılması için basın yoluyla suç duyurusunda bulunuyorum.

Ayrıca bakanlıktan yukarıda belirttiğin dosya incelenip temel alınarak bu konuyla ilgili uygulamaları içeren bir soruşturmanın başlatılmasını talep ediyorum.

Son olarak DEDAS bölge müdüründen eğer bu usulsüzlüğe dahil değilse net olarak belirttiğim dosyayı temel alarak bir idari soruşturma başlatması çağrısında bulunuyorum.

İdari ve adli makamlardan DEDAŞ’ın artık halkın korkulu rüyası haline gelen hukuksuz keyfi uygulamalarına son verilmesini talep ediyorum.

Kurumlar halka eziyet etmek için değil hizmet vermek için var olmalıdırlar.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mim Yavuz Binbay Arşivi