Ciro endeksleri arttı

Ciro endeksleri arttı
Ciro endeksi, 2019 yılı şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13,6 arttı DİYARBAKIR YENİGÜN - Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet...

Ciro endeksi, 2019 yılı şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13,6 arttı

DİYARBAKIR YENİGÜN - Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi, 2019 yılı şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13,6 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 1,3 arttı.  Takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksi, 2019 yılı şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 20,6 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 2,4 arttı.

İnşaat sektöründe ciro yüzde 22 azaldı

Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi, 2019 yılı şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 22 azaldı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 7,3 azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksi, 2019 yılı şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 1,8 arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksi, 2019 yılı şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 20,2 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 2,2 arttı. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.