Diyarbakır Yenigün

Dehşete düşüren şiddet

Dehşete düşüren şiddet
Ahmet Baran
Ahmet Baran( ahmetbrn21@gmail.com )
30 Ekim 2019 - 8:30

Şiddet alabildiğince topluma nüfuz etmiş durumda. Bir diğerine şükür edebileceğimiz olaylar yaşanmakta .

Şiddetin en vahşi hallerinden biri yaşandı Ergani’de.

17 Ekim’de uyuşturucu bağımlısı bir adamın yaptıkları şiddetin ne aşamaya geldiği açısından dehşete düşüren detaylarla dolu.

Adı Can Yılmaz 35 yaşında, eşi Güllü Yılmaz 30 yaşında. Zeynep adında bir de kızları var.

Tartışmanın ardından uyuşturucu bağımlısı Can Yılmaz, eşi ve kızının üzerine döküp ateşe veriyor. Kendi üzerine de bir miktar benzin döken Yılmaz, çakmağı çaktı. Güllü Yılmaz, alevler içinde kendisini ikinci kattaki evlerinin penceresinden boşluğa bırakıyor.

Ergani Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ardından da durumu ağır olan buradaki müdahalenin ardından Dicle Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilen Güllü Yılmaz önceki gün yaşam mücadelesini kaybetti.

İnsanı dehşete düşüren olaya bakın.

Zavallı kadının talihsizliği böyle bir adamla evlenmek kadar, olayın bu evreye kadar gelmesine sebep olan körlük.

Rabia Naz Vatan olayını bilmeyen yoktur sanırım.

13 Nisan 2018’de evinin önünde yaralı halde bulunduktan sonra hastanede yaşamını yitirmişti. Baba Şaban Vatan, intihar ettiği iddia edilen kızının intihar etmediğini, araba çarpması sonucu yaşamını yitirdiğini öne sürüyor. Dahası çocuğuna Eynesil belediye başkanının yeğeninin kullandığı arabanın çarptığını, bir Miletvekilinin de devreye girerek kazayı örtbas ettiğini savunuyor.

Babanın müthiş mücadelesi sonuç verdi biliyorsunuz.

Rabia Naz Vatan başta olmak üzere şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması ve bu konuda alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla TBMM Araştırma Komisyonu kuruldu. İşte o komisyon çalışmalarına başladı.

Komisyon, yarın yapacağı toplantıda çalışma takvimini belirleyecek. İl dışına çıkma kararı alan komisyon, ilk gezisini Rabia Naz’ın ölümünün yaşandığı Giresun’un Eynesil ilçesine yapacak.

Umarım adalet yerini bulur.

Son bir haber daha “Olmaz” dedirten cinsten!

Konya’nın Emirgazi ilçesinde, cinsiyet değiştirmek için tedavi olduğu öne sürülen ve İstanbul’da yaşayan Özlem K., sevdiği İ.K. adlı kadını evinden kaçırmış.

Kızalarının kaçırılması üzerine araştırma başlatan aile, Özlem K. ve kızlarının Beyşehir’de olduğunu öğrendi. Bunun üzerine ikilinin yanına giden aile, dönmeye ikna ettiği kızları İ.K.’yi evlerine getirdi. Aile bireyleri, daha sonra jandarmaya gidip, Özlem K. hakkında şikayetçi oldu. Bunu öğrenen Özlem K. de Emirgazi’ye gidip, İ.K. ile yeniden kaçmak istedi.

Buna engel olmaya çalışan İ.K.’nin kuzeni Şenol K.’yi tabancayla vurarak, karnından yaraladı. Çıkan arbedede dövülen Özlem K., jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım