VİDEO HABER: Bakan Selçuk Diyarbakır’da

VİDEO HABER: Bakan Selçuk Diyarbakır’da
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Diyarbakır’da valilik makamında açıklamada bulundu. Bakan Selçuk,...

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Diyarbakır’da valilik makamında açıklamada bulundu. Bakan Selçuk, “Diyarbakır’ın eğitim kapasitesini genişletmek için birtakım çalışmalar içerisinde olacağız" dedi

DİYARBAKIR YENİGÜN - Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a geldi. Dün sabah saatlerinde Diyarbakır'a gelen Bakan Selçuk, ilk olarak Kayapınar ilçesinde bir restoranda düzenlenen toplantıda hayırseverler ve iş insanları ile bir araya geldi. Daha sonra Diyarbakır Valiliğine geçen Bakan Selçuk, valilik girişinde Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve iki ana sınıfı öğrencisi ile ilçe kaymakamları tarafından karşılandı. Burada bir süre ana sınıfı öğrencileri ile sohbet eden Bakan Selçuk, daha sonra valilik binasına geçerek açıklamada bulundu. Kentin eğitim öğretim hayatı ile ilgili ziyaretler yapmak üzere Diyarbakır’a geldiğini belirten Bakan Selçuk, “Burada bu kadim ve güzel şehirde bulunuyor olmaktan çok büyük bir mutluluk duyuyorum. Birçok ilimizde birçok ziyaret yapma imkanımız oluyor. Bu ziyaretlerden birisini de özellikle Diyarbakır özelinde yapmayı kararlaştırdık arkadaşlarımızla. Diyarbakır’ın eğitim hayatı, Diyarbakır’daki okullarımızın, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin durumlarının çok daha yakından değerlendirmek, istişarelerde bulunmak ve Diyarbakır’ın eğitim kapasitesini genişletmek içinde birtakım çalışmalar içerisinde olacağız” dedi.

“Diyarbakır’ın eğitim kalitesini çok daha yükseltecektir “

Selçuk, “Bu çalışmaların neticesinde ortaya çıkan projeksiyonlar ve buna bağlı olarak yapılacak planlamalar Diyarbakır’ın eğitim kalitesini çok daha yükseltecektir. Buradaki bütün öğretmen arkadaşlarımızın, bütün meslektaşlarımızın, yöneticilerimizin ve valimizin liderliğinde Diyarbakır şehrinde eğitim için yapılacak ne varsa önümüzdeki kısa, orta, uzun vadede planlamalar çerçevesinde, dikkate alınacaktır. Ben buradan bütün bu projenin alt yapısını oluşturan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu. Daha sonra konuşan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise “Diyarbakır’da değerli Bakanımızın ağırlamanın mutluluğu içerisindeyiz. İnsanlık tarihi ile var olan bilgiyi üreten ve hikmete dönüştüren Diyarbakır’da, Bakanımızın bu ziyaretinin milli eğitim temeli kavramında, ilimiz gelişme ve kalkınmasını çok önemli katkılar ve kazanımlar sağlayacağı inancımı yineliyorum” şeklinde konuştu.

Bakan Selçuk’tan okullara ziyaret

Bakan Selçuk Valilik sonra Yenişehir ilçesinde bulunun Ziya Gökalp Anadolu Lisesi ile Diyarbakır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyareti.  Girişte öğretmen ve öğrenciler tarafından karşılanan Bakan Selçuk okullarda öğrencilerle sohbet edip şakalaştı. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, okullarda öğrencileri ziyaret ettikten sonra öğretmenlerle basına kapalı toplantı gerçekleştirdi. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.