Açık cezaevinde bağımlılıkla mücadele sunumu

Açık cezaevinde bağımlılıkla mücadele sunumu
Diyarbakır Açık Cezaevi'nde bağımlılıkla mücadele sunumları gerçekleştirildi DİYARBAKIR YENİGÜN - Yeşil Yıldız Bağımlılıkla Mücadele Derneği,...

Diyarbakır Açık Cezaevi'nde bağımlılıkla mücadele sunumları gerçekleştirildi

DİYARBAKIR YENİGÜN - Yeşil Yıldız Bağımlılıkla Mücadele Derneği, önleyici ve bilgilendirme çalışmaları kapsamında Diyarbakır Açık cezaevinde bağımlılıkla mücadele sunumları gerçekleştirdi. Dernek Başkanı Yahya Öger'in yaptığı sunumda, bağımlılıkla mücadele noktasında önleyici çalışmalar, bağımlılık yapıcı maddelerin üretim ve satımının denetlenmesi, yasal düzenleme, kolluk kuvvetlerinin yaptığı çalışmalar, tedavi ve rehabilitasyon çalışmaları ile birlikte mücadelenin amacına ulaşılacağı dile getirildi. Burada bulunmanın kader kurbanı oluşundan değil, yanlış düşüncenin, hatalı davranışın, hırsın ya da kontrolü yapılamayan öfkenin sonucu olduğunu belirten Öger, “Şunu unutmayın ki sizler burada 4 duvar içinde, oysa dışarıda yüzlerce, binlerce insanımız maalesef maddenin, alkolün ve kumarın pençesindedir. İradesini ve özgürlüğünü teslim etmiş vaziyettedir. Gelecek günlerde hem kendiniz hem de aileniz için burada olumlu adımlar atmanız,  hatalarımızın ve yanlışlarımızı gözden geçirmemiz gerekmektedir” dedi.

“Ciddi manada bir okuma seferberliği başlatıldı”

Meslek edinme kursları ile beraber aynı zamanda çok ciddi manada bir okuma seferberliğini başlatabilecekleri hatırlatan Öger, "Ailenizle kavuşacağınız ana kadar yeni bir hayata başlangıç için bunu bir fırsat olarak değerlendirin. Toplum olarak empati kurmada sınıfta kaldık. Başkalarının bizim ailemize ve çocuklarımıza verebileceği zararları nasıl kabul etmiyor, karşı duruyorsak, bizim de başkalarının ailesine ve çocuklarına verebileceğimiz zarar, olumsuz davranış, onların gururlarını incitecektir. Bunca haksızlığın temelinde empatiden yoksunluğumuz yatmaktadır” ifadelerini kullandı. Konferans, video gösterimi, görseller ve sonrasında tutuklu ve hükümlülerin soru- cevap oturumuyla devam etti. (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.