Diyarbakır İzlenimleri; Tutsaklıktan, özgürleşmeye doğru

.. /Uzun bir süre psikolojik tedavinin ardından, Uyuşturucu tedavisini de ihmal etmiyor. Uyuşturucuyu hayatından çıkarması için olanca güç ve iradeyle savaş başlatıyor, kendisini ele geçirip tutsak eden bu illete karşı bir isyan savaşı başlatıyor adeta.

Mühendis bir tanıdık onu sahipleniyor. Bütün tedavisi ile yakından ilgileniyor. Elazığ akıl hastanesinde bir müddet yatarak tedavi görüyor. Tüm yaşamı boyunca kullanmak zorunda olduğu İlaçları ile taburcu ediliyor. Önce eski arkadaş çevresini değiştiriyor. Ardından terapiler başlıyor.

"Bir seferinde eski arkadaş çevrem ile karşılaştım. Büyük bir ısrarla bir kafeye davet ettiler. Sabah ilaçlarımı kullanmış öyle dışarıya çıkmıştım. Arkadaşlar Kafede esrar sarıp içmeye başladılar. Bana da uzattılar kabul etmedim. İçtikleri esrardan dumanaltı olmuştum. Aldığım ilaçlar anında dumanla reaksiyona girmiş ve gözlerim bir anda kararmıştı. Kalbim yerinden çıkacak gibi oldu. Az ötemdeki banka tutunmak istedim. Beynimde korkunç patlamalar, kalbim dört nala koşan bir at gibi adeta.. Sanki cehennem ateşi içindeyim. Her tarafı yangınlarla sarılı bir akrep misali olduğum yerde dönüp duruyorum. Her yanımda bombalar patlıyor gibi debeleniyorum. Bir müddet sonra gözlerimi hastanede açtım. Neyse ki korkunç bu cehennemi ucuz atlatmış ve bir kabustan uyanmıştım. Bu olay belki de yaşamımın kırılma anı olmuştu. Artık tanıdık eski bir yüz görmeye bile tahammül edemezdim. Yaşadığım o korkunç anlar beni yepyeni bir kimliğe doğru sürükledi."

O, Mühendis amcanın yardımları ile dershaneye başlamış Dılda..

Bu yıl Üniversite sınavlarına girip Eşit ağırlık puanı ile Türkiye sıralamasında 131 bine girmiş ve "Hukuk okuyacağım" diyerek geleceğe umutla bakıyor.

Ben de kendisine söz verdim, "Tanıdığım bütün çevremi harekete geçireceğim senin için" diyerek umudundan umut devşirdim… Sürecek

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Aziz Gülmüş Arşivi