Aziz Gülmüş yazdı: Xalê Îsmet'in Seçim Analizi

- Xalo, hele bize seçim ile ilgili bir kaç analizin belini kır.

- Ulan beyinsiz asker, senin bu cehaletin ile başım belada, her kuyruğun sıkıştığında bana geliyorsun..

- Yahu Xalo idare et haaa, senden başka kimimiz var?

- Bak oğlum bu CHP'liler seçim kazandık demesinler sakın. Rüzgar tohumu toprağa götürdü, garibanın göz yaşı ile sulanınca yeşerdi. Nakavt olmuş Ekonomi, Adaletsizlikler, mağduriyetler AKP'yi bitirdi.

- Yalnız bunlar mı?

- Tabiiki değil. Bir de yalaka anket şirketleri..

- Anket şirketleri ne alaka Xalê delal?

- Yahu oğlum anket şirketleri yalakalık için AKP oylarını şişirdikçe şişirdiler. Bunlar rehavete kapıldı. Dümen ve tezgahlara gerek görmediler. Ama bak Şırnak’ta, Ağrı’da projelerini açık ve bariz uyguladılar, çünkü oraları alıp dünya kamuoyuna Kürdleri kucakladıklarını anlatmaya çalıştılar.

- Bravo Xalo!

- Bak oğlum seçim kazanmaktan daha önemli olan seçim sonrası başarıdır. Yerelde yıpranırlarsa sittin sene iktidar yüzü göremezler. Bak mesela İstanbul ve Ankara'da başarı bununla beraber geldi. Bir de canı yanan, adam yerine konmayan Kürdlerin AKP'ye haddini bildirmesi ile…

- Doğru diyorsun, Allahına qurban Xalo!

- Yağ çekme Teneke! Bir de neye kızıyorum biliyor musun?

- Neye Xale delal?

--Yahu bu solcuların bir kısmı sanırsın Sosyalist devrim olmuş gibi, "Bahar geldi! Demokrasi kazandı!" şeklindeki sloganları.

- Ne yapsın garipler? Yıllardır AKP iktidarı analarını ağlattı, biraz sevinmelerini çok görme sende.

- Bak oğlum! Tahrip olmuş, viraneye dönmüş kurumların üzerine kuracakları temeller sağlam olur mu? Onları yeniden yapmak gerekmez mi? Ama bunlar hiç bir şey olmamış gibi onların çırrıgı çıkmış bu kurumlarını devam ettirirlerse ..oku yerler. Hesabı sorulmayan hiç bir suç kalmamalı. Gelgelelim Türkiye'de geçmiş ile yüzleşip hesap sorma geleneği olmadığı için bugün bu pervazsızlıklar yapılıyor. Yani gelen mutlu, giden mutlu. Daha açık bir ifadeyle topluma karşı işlenen suçların müeyyidesi yok maalesef. Her gelen bunu bildiği için "Hemmo Çelo were dilanê" diyerek mendil sallıyor.

- Xalo, çok teşekkür ederim, mali ava!

- Ben de ji sipas Xwarzê, herhebî, her bijî!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Aziz Gülmüş Arşivi