Diyarbakır Yenigün

Sosyal medyanın Korona günlüğü

Sosyal medyanın Korona günlüğü
ufuk cimen
ufuk cimen( diyarbakiryenigun@gmail.com )
16 Nisan 2020 - 0:05

İnsanlığın (en azından yaşayanların) gördüğü en büyük felaketi korona virüsü.

Korku filmlerindeki en azılı karakterleri bile solladı şimdiden ve adına onlarca film yapılacağı da kesin…

 

Kaderimizin bilim insanları ve sağlıkçıların elinde olduğu ve kısmen de olsa özümüze döndüğümüz bugünlerdeki gergin bekleyişimize bir nebze moral olması için sosyal medyadaki etki-tepki paylaşımlarından bir kaçını paylaşmak istiyorum.

İyi okumalar…

“Ünlüler ‘Hayat eve sığar’ chalenge yapıyor şimdi de. 800 metrekare havuzlu, bakıcılı, yardımcılı evlere milyonlarca dolarlık banka hesabıyla herkes sığar. Ücretsiz izinle nereye bırakacağını bilmediğin çocuklarla, biriken faturalarla eve sığmayanların resmini atalım mı?”

 

“Aslen Çinli olan Hazreti Korona, doğumundan bir ay sonra kafir olan dünyanın süper güçlerine rağmen çekinmeden şeriatı ilan etti. Önce bütün meyhaneleri, zinahaneleri, ribahaneleri, kumarhaneleri kapattı. Müslüman olmayan kadınlar bile Hazreti Korona’nın adaletine hayran kalarak peçe taktılar, namahrem olanların dokunmasına asla müsaade etmediler. İsrafı anında kesti, temizlik sünnetini ihmal edene asla acımadı. Tam bir ehli sünnet olan Hazreti Korona, özellikle yemekten önce ve sonra elleri yıkama sünnetine çok önem verdi. Çocukları çok severdi. Kralların sarayına giderek, mülkün tek sahibi Hazreti Allah’tır diye haykırdı. Tek başına yaşayan Hazreti Korona sürekli seyahat halindedir.”

 

“Korona öncesi mağaramızda; nesnelerle mutlu, varlıklarla güvenceli, limitsiz hayallerle sarmalanmış münzevilerdik…”

“Kuşlar gökyüzünden, balıklar denizden insanları kovdu…”

“Günlerdir evden çıkmayınca, lüks tüketime 1 Lira harcamayınca, 2 liralık maskenin Gucci’den değerli olduğunu görünce, bir aptalın, ‘Aşı Afrikalılarda denensin’ sözünü duyunca daha büyük bir inançla söylüyorum: NORMALE DÖNMEYELİM, ÇÜNKÜ NORMAL PROBLEMİN TA KENDİSİDİR”

“Dünyayı tercih edenler zalim; inzivayı tercih edenler mağlup oldu”

Avrupa ve ABD’ye ithafen: “Başka ülkeleri yönetmek için özgürlük ve insan hakları maskesiyle gelenlerin, birbirlerinin bez maskelerini çalmak için tuzak kurduklarını görünce,yoksul ülkelerin daha erdemli olduklarını bir kez daha anladım.”

Elekrik ve doğalgaz tepkisi: “Şu an neredeyse tüm işyerleri kapalıyken geçmiş tüketim ortalamalarına göre elektrik ve doğalgazın faturalandırılması, insanın aklıyla alay etmektir, açıkça kötü niyettir”

“Korona zannedilir diye korkumuzdan adam gibi grip bile olamıyoruz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım