Diyarbakır Yenigün

Memleketten virüs manzaraları

Memleketten virüs manzaraları
ufuk cimen
ufuk cimen( diyarbakiryenigun@gmail.com )
23 Eylül 2020 - 0:05

Bir sosyal medya hesabında, bu süreci sağ salim atlatırsak “Türk usulü Corana” başlıklı ktap yazacağım demiş ve eklemiş:

Coronaçıkan annesini hastaneye bırakıp giden evladı, yolda bulduğu maskeyi çırpıp kullanan amcayı, Öksürüğü için acile gelen, siz test yapmamız gerekiyor deyince ‘yapmanıza gerek yok, ben zaten pozitifim’ diyen yengeyi…

Bakkalın girişine bir tane maske asıp herkese aynı maskeyi kullandıran bakkal abiyi, maskenizi güzel takın virüs kaparsınız dediğimde bir şey olmaz görümcem de geçirdi diyen ablayı…

Tomografi yatağı çamaşır suyu ile silindikten sonra yattığı için kıyafetinin arkası bembeyaz olduğundan bizi bakanlığa şikayet eden amcayı…

Evine yazdığım Claxane iğneyi doktor bana Corona aşısı verdi diye tüm ailesiyle paylaşan dedeyi.

Birkaç tane de biz ekleyelim…

Boğazda verdikleri parti sonrası eleştirilerin hedefinde olan MissTurkey Güzeli Şevval Şahin, “Sadece 10 kişi pozitif çıktı. Abartıldığı kadar vaka yok” dedi.

Bir de nefes alma hakkı var!

Bir kaç kişi hariç geneli aşağılama, laf sokma, hakir görme peşinde. Kendi acınası haline bakmadan insanların sokaklarda özgürce nefes alma hakkını aşağılanacak bir eylem olarak algılıyor. Beyni TV haberleri ile yer değiştirmiş ama yine de insanları hor görmekten beri durmuyor.

Devamı var, bir başka kullanıcı da şunları yazmış:

Ayni şey değil

Cerrahlar metrobüs ile ise gitmiyor.

Cerrahlar aralıksız 15 saat maske takmıyor.

Cerrahlar tum gün ayakta koşturmuyor ağır işçilik yapmıyor.

Cerrahlar zaten steril ortamda çalışıyor.

Daha yüzlerce fark sayarım. MASKE ÖLDÜRÜR TAKMAYIN.

Ne demeli?

Cehalet resmen ete kemiğe bürünmüş durumda. Bu tiplere inanıp da maske takmayanlara her şey müstahak.

Kayseri’de hastanede Koronavirüs tedavisine alınan 80 yaşındaki teyzeye ‘Son 72 saatte nereye gittin’ diye soruyorlar. Teyzenin cevabı: 5 düğüne gittim!

Zonguldak’ta koronavirüse yakalanan ve evde karantinada olması gereken Y.T. isimli kişi, evden kaçarak ilk olarak markete, ardından iddaa bayisine gitmiş.

3 bin 180 lira ceza kesmişler adama.

Bakın bu teyzenin yaptığına da şaşırmayın!

Benim tavsiyem Endonezya modeli.

Nasıl mı?

Endonezya’nın Doğu Cava bölgesinde maske takmayı reddeden kişilere ceza olarak Koronavirüs (Covid-19) kaynaklı ölenlerin mezarları kazdırılmış.

Sıkıysa bir daha yap!

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım