A.Vahap Kaya yazdı: Son bir şans -1

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Herkes gittiği yoldan başarıyla çıkamayabilir ve gittiği yoldaki bütün aksaklıkları düzeltemeyebilir.

Yol kişinin tasavvuru dışında bir güçlük ve aksilikler ile doludur veya aksiliklerin dozu adeti kişi bilinci veya kültürü dışındaki harmanlama ile oluşmuştur.

Belki güneşin doğuşuyla eforu totaline ulaşabilir ve her önüne çıkan sorunla baş edebilmiştir ama yine de temizliğini gerçekleştirememiştir.

Sorun çıkaran insan ise o insandan daha donanımlı veya daha geniş düşünürseniz sorunu halletmek çok kolay olur ama sorunun kaynağı doğa ise doğa ile didişmelerde iyi bir plan ve birlik olma ruhu insanı başarıya götürür.

Gidilen yolun güzergahında yaşama dair ne var ise yaşama katmıştır ama buna rağmen doygunluk nedir bilmeyen bazı sorunlara yeteri kadar cevap olmamış olabilir

İnsanın ihtiyaçtan kaynaklana talepleri ile iktidardan kaynaklanan talepleri farklı ve gerekli de inanılmaz obur olabiliyor.

Gel ki birinin buna not biçerken har davranmasına gerek olmadan istemlerin canına da okumuş olabilir.

Kişisel beklentiler farklı olabilir, kişisel erekler farklı olabilir bunların yanı sıra görevlendirmeleri birilerine hizmet için onların istemlerini gerçekleştirme adına davranan kişi sorun çıkarma makinası gibi davranabilir.

Ve tabloya baktığınızda yüreğinizi burkan ne gelişmeler varsa onlardan sınıfta kalmış olabilir ama bu kalışlara yine de cevap olmak istemiş olabilir.

Kişi kendi hamurunun yoğruluşuna paralel, kendi istek ve beklentilerine paralel çaba gösterip gidişata yön vermek isteyebilir.

Kişinin çabası bazı sorunların çözümünde yetersiz olabilir, sorun var ise sorunun yaygınlığına bağlı olarak müdahale ciddi bir destek isteyebilir.

Var olan sorun insanın gücünü aşan düzey ve miktarda yoğunluk seviyesinde ise teknolojik imkanlarla müdahale gerektirebilir, bunda insanları merkeze alan devletin insanlara hizmet için var olduğuna inanılan demokratik bir sistem ile çalışıldığında olumluya dair daha sonuç alıcı işlere imza atılır.

Kişi kendisini sürece kattığında ve bu süreci iyi bile bir organizasyon yapılanmasıyla çalıştığında kişisel çıkarı bir kenara bıraktığında ulaşmak istediği yere ulaşmaması mümkün değildir.

Bazen umudu elde etmek güç ve uzun zaman alabilir ama sürekli çalışanların kazanmamaları iyi sonuca gitmemeleri mümkün değildir.

Yaşamda silik bir kişilik olarak yaşadığınızda tarihin içerisinde sadece bulunmuş olursunuz ve genel ile anılırsınız ama si kendinize ait ve sizsel özelikleri taşıyan bir çalışa ortaya döktüğünüzde yazılı metinler, yazıtlara ve anlatılacak konulara girersiniz

Roma sokaklarında spartaküsten önce katliana da köle hakları için savaşıp asılarak katledilmişti ama spartaküsün tarihe mal edilişi birlik ve haberdar bir çalışmanın içinde oluşundan kaynaklıdır.

Köleler özgür olabildiler ama daha sonra çıkarılan sorunlarla yine mazlum halklar yaratıldı ve bu mazlumiyetle didişmek, savaşmak zorunda kaldılar.

İnsanın insan olmadan kaynaklı, yaşamın gerekliliğini yerine getirmeden kaynaklı bazı aksilikler çıkabilir ve zeki insanların işi bu sorunları çözmek, zorbaların işi bu sorunları bastırmak, zayıfların işi ise bu sorunlardan şikayet etmektir. Devam Edecek

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
A.Vahap Kaya yazdı: Son bir şans -1
Giriş Yap

Diyarbakır Yenigün Gazetesi - Son Dakika Diyarbakır Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin