Diyarbakır Yenigün

İnsan manzaraları

İnsan manzaraları
ufuk cimen
ufuk cimen( diyarbakiryenigun@gmail.com )
13 Ağustos 2020 - 0:05

Biri tarafı olduğu birilrinin propagandasını yapmış sosyal medyadan ve şöyle yazmış: Göklerden gelen karar!

Ne demeli şimdi bilmiyorum. Aksi bir söylemin, cümlenin ucu nereye çıkar bilmediğimden “Dinin bu kadar ucuz işlerde kullanılması ne kadar acı” demekten başka bir şey gelmiyor elimden.

Yahu taraf olduğun insanı sev, öv, anlat, amenna…

Ama bunu “Göklerden gelen karar” diye, ki uygulaması tartışılır olan dibinde bir çok çapanoğlu olan (menfi, çıkar ilişkileri buna dahil) işlerinizi meşrulaştırmak adına yapmanız daha iğrenç.

Korona, ekonomi ve yetersizlikler diyoruz da vatandaşlara ne demeli?

Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı Balaban köyü Velika Köprüsü mevkisinde trafik ve asayiş kontrolü sırasında bir otomobili durduruluyor.

Sıkı durun, Kontrollerde aynı aileden 4 kişinin, Covid-19 tanısı sebebiyle karantinada olmaları gerektiği ancak tatil için İstanbul’dan geldiği tespit ediliyor.

Bir haber de Diyarbakır’dan.

Korona virüs tespit edilen ve hastanede tedavi gören bir kişiyi akrabaları kendisine sürpriz yaparak tedavi gördüğü hastanesinin önüne gidiyor. İçeri girmeyen akrabaları, dışarıdan el sallayıp telefonla arayarak bayramlaşıyor. Sonra içlerinden biri meşrubat götürmek için hastanın tedavi gördüğü katta çıkıp burada korona virüslü hastayla temas ediyor ardından da  4 akrabasına bulaştırıyor.

Merak ediyorum bunlara ceza veriliyor mu acaba?

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta 4 Ağustos’ta yaşanan patlamada 158 kişi hayatını kaybetmiş 6 bine yakın kişi de yaralanmıştı.

Birçok ülke kurum, kuruluş yardımda bulundu.

Dayanışma açısından güzel haberler.

Bu yardımlardan en ilginci Eski porno yıldızı MiaKhalifa’tan geldi.

Khalifa, filmlerinde kullandığı meşhur gözlüklerini Beyrut’taki patlamanın mağdurları için kulanılmak üzere açık artırmaya çıkardı.

Ne fiyat verildi dersiniz?

Yedi gün sürecek (10 Ağustos itibariyle) açık artırmada teklif edilen fiyat 93 bin 100 doları (681 bin lira) bulmuş.

Ne dersiniz?

Cemal Süreyya ile noktalayalım.

Şimdi acsam pencereyi ve beklesem

Sen gelsen,

Olmazya hani geliversen

Hiçbir şey sormasam

Hiçbirşey söylemesen

Sussam,

Sussan,

Sussak…

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım