Diyarbakır’da fahiş fiyat uygulayan esnafa tepkiler sürüyor

Diyarbakır’da fahiş fiyat uygulayan esnafa tepkiler sürüyor
Diyarbakır'da özellikle Kurban Bayramı'nda Sur esnafının yerli ve yabancı turistlere yönelik fahiş fiyat uygulamasına bir tepki de DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu'ndan geldi.

Ahmet BARAN/YENİGÜN HABER – Kurban Bayramı tatilinde bazı işletmelerin Diyarbakır’a gelen yerli ve yabancı turistlere fahiş fiyat uygulamasına yönelik tepkiler sürüyor.

Bayram günü Diyarbakır'a gelen yerli turistlere özellikle On Gözlü Köprü civarında bir semaver demlik çayın fiyatının 1.000 TL'ye satıldığı yönünde şikayetler üzerine Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu'ndan açıklama geldi.

alican.jpeg
DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu

Kurumların işletmelere yönelik fiyat denetlemesi yapması için çağrıda bulunan Ebedinoğlu, fahiş fiyat uygulayan işletmelere de tepki gösterdi.

YETKİLİ KURUMLARA ÇAĞRI

Ebedinoğlu, “Diyarbakır’daki esnaf ve sanatkarlarımıza 9 günlük Bayram tatilinde gelecek olan yerli ve yabancı turistlerin alışveriş yapmaları için dükkanlarını açık bırakma çağrımız sonrası; tarafımıza özellikle Suriçi ve On Gözlü Köprü civarında fahiş fiyatlar konusunda birçok şikayet ulaşmıştır. Normal fiyatın 1 veya 2 katı satışlar yapan, gelen müşterisini zorda bırakan, kentteki diğer dürüst tüm esnafları da zan altında bırakan, karalayan, kötüleyen ve tek seferlik vurgun mantığı ile hareket eden bu kesimi kınıyor, fiyat denetlemesinde yetkili olan Belediyeler ile Ticaret İl Müdürlüğü yetkililerini göreve davet ediyorum” dedi.

Kaynak:AHMET BARAN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.