AJet’e Diyarbakır'da rötar tepkisi: Diyarbakır sahipsiz!

AJet’e Diyarbakır'da rötar tepkisi: Diyarbakır sahipsiz!
AJet’in Diyarbakır’daki rötarlı seferlerine tepki gösteren SP Genel Merkez Başkanlık Divanı Üyesi Fesih Bozan, Diyarbakır’ın bu anlamda sahipsiz olduğuna vurgu yaparak, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ne iş yapar? Sermaye gücü olmayan, filosunu yenileyemeyen ve THY eski uçaklarıyla hizmet veren firmalara neden bu işi yaptırılır?” ifadelerini kullandı.

Ufuk ÇİMEN/YENİGÜN HABER – AJet’in son dönemdeki seferlerinde sıklıkla yaşanan rötarlara tepki gösteren Saadet Partisi (SP) Genel Merkez Başkanlık Divanı Üyesi Fesih Bozan, “Ajet’in seferlerinde yaptığı rötarlarla artık Ankara'ya gitmek eziyete döndü” ifadelerini kullandı.

Görevi gereği hemen hemen her hafta Ankara'ya gittiğini belirten Bozan, “Ankara'ya uçan tek firma Ajet. Bilindiği gibi THY AnadoluJet'i AJet'e sattı. Sattı satmasına da Ajet’in seferlerinde yaptığı rötarlarla artık Ankara'ya gitmek eziyete döndü.

BU NE BAŞIBOZUKLUK?

Anadolu jet, Ajete satıldıktan sonra rotarsız bir seferine rast gelmedim. Bu ne başıbozukluk ve sorumsuzluk! Son olarak 11.06.24 Salı günü saat 09:35 uçağı ile Ankara'ya bilet kestim. Hava limanına zamanında gittim. Önce 50 dakika rötar olduğunu yazdılar sonra 1 saat 25 dakikaya çıktı. Bir kere değil iki kere değil, beş dakika değil, 10 dakika değil” dedi.

HAVALİMANINDA GÖRÜŞECEK YETKİLİ YOK

Bekleme salonundaki vatandaşlar adına AJet yetkilileriyle görüşmeye gittiğini ifade eden SP Genel Merkez Başkanlık Divanı Üyesi Fesih Bozan, şunları söyledi:

“Havalimanında Ajet yetkilisi yok. Düşünebiliyor musunuz Diyarbakır’da görüşebileceğimiz AJet yetkilisi yok... Yer hizmetlerine bakan Çelebinin çalışanları bize cevap veriyor. Neymiş; karşı istasyondan uçak geç gelmiş neymiş, uçak arıza yapmış.

THY ESKİ UÇAKLARIYLA HİZMET VEREN FİRMALARA NEDEN BU İŞİ YAPTIRILIR?

Bu cevaplar ne kadar doğru? Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ne iş yapar? Sermaye gücü olmayan, filosunu yenileyemeyen ve THY eski uçaklarıyla hizmet veren firmalara neden bu işi yaptırılır?

Bu vatandaşın sahibi yok mu? Devlet/İktidar vatandaşın haklarını korumak ve mağduriyetini önlemekle görevli değil mi?

Özel firmaların vatandaşı mağdur etmelerine neden göz yumar?

Uçak geldiğinde de "gecikmeden dolayı özür demekle" vatandaşın mağduriyeti ortadan kalkar mı?

DİYARBAKIR SAHİPSİZ Mİ?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı AJet’in tüm uçuşlarını kontrol ettiğinde hep rötarlı uçtuklarını görecektir. Eğer filosuna yeni uçak alamayacaksa, kendisini düzeltmeyecek bu alanda tecrübesi yok ve işi bilmiyorsa Bakanlık AJet’in lisansını neden iptal etmiyor?

Türk Hava Yolları Diyarbakır’dan Ankara’ya da sefer koymalı ve vatandaşı tekelden kurtarmalıdır.

11.06.24 Salı günü saat 09:35 Uçağı 1 saat 25 rotar ve 11:00 kalkış dediği halde ancak: saat 11:25 ye kapılar ancak kapandı.

AJet Vatandaşı Mağdur ediyor. Şimdi bunu soruyorum: Diyarbakır sahipsiz mi?”

Kaynak:UFUK ÇİMEN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.