A.Vahap Kaya yazdı: Gözlerin – I

Bir bakıştı kendini güneş ile yarışa koşturan ve sıcaklığı yüreklere kor misali, lavların kraterden çıkış misali ortalığa döktüren

Ne kadar taşkın seller var ise göz çanağına yüreklerin engin kenarlarına ve sineye sığmayan evrenin hareketine benzer yuvarlanıştı yıldızları üzerinden kayma bedeli onları hayalindeki havuza gönderen bir etkiydi

Belki isteğe bağlı bir serzeniş nağmesi ama bazen bir yalvarışın totale aday bir sözleşmeden geriye kalan son bir adım gibi tarihin akışını değiştirmeye aday

Oturuşuna yansımıştı tanrının özenerek doğayla bütünleşen yaklaşımlarındaki ahenge denk düşen yıldızlar kolonisinin şekillendirdiği sabaha doğru titrek bakışları

Güneşin çıkışı gibi önce titrek sanki çıkıp çıkmamaya kara vermede zorlanıyor gibi ama sonra olanca iradesi ve hâkimiyetiyle bir doğuş ve istila vardır ki her kesi karanlıktan kurtarır

Hâkimiyetine engel mümkün değil bari içinde olup bitenleri öğrenme hâsıl oldu merakım ve özgeçmişinde hangi evre ve badirelerden geçmiş diye.

Bir dünya, bir göz eritir yüreğimin buzlarını ama kendisiyle beraber bir yolculuktur çıkardığı, bir yaklaşımdır güneşe doğru meyilli ve bir hikâyenin kahramanı ama senden destek alan.

Peşinden sürüklenirsin diyar, diyar ve serüvenin içine dâhil olursun içinden geldiği olanca hızınla, sende artık rol üretiyor ve peşinden katkılara başlıyorsun.

Peşinden sürüklenirken ki kelimeler yetmez ki sen kendini her saniye yeniden yaratma ihtiyacı hissedersin, kim kimi nerede ve nasıl harcamışta, kim kime nerede pusu kurmuş hesaplarında uzak natürel kalmanın özgüvenine bürünürsün.

Her şeyin doğal ve çırılçıplaksın güneşin arındıran aydınlığı sizin her yerinizi size gösteriyor ve siz kendi eksikliklerinizin farkına varıyorsunuz.

Kancık pusuların sizi düşürmesine gerek kalmadan sizin kendinizi uçurumun kenarından aldığınız hayra alamet iradeye bürünürsün.

İşte yeniden başlar beni diyardan diyara, romandan romana koşturan yüreğim bir kuş misali hep uçmayı bana dayatan sancılarım.

Güneşin aydınlık eleğinden, atmosferin her hücreme yüklediği temizlik müjdesinden ve toplumun kendince yarattığı bir örgünün parçası ol yaksa elenirsin uyarı ve sınavından geçiyorum. (Devam Edecek)

YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.