Aziz Gülmüş yazdı: Gözün aydın Bahçeli!

Yaşlı adam, Sino ve Seydo adındaki her ikisi de evli olan oğulları ve her birinin beşer, altışar çocuğu ile birlikte yaşıyorlar. Evdeki kalabalık yaşlı adamı oldukça rahatsız ediyor. Her defasında oğullarının ayrı eve çıkması için bazen yalvarma, kimi zaman da tehdide kadar her yolu dener ama nafile, Sino ve Seydo ayrı eve çıkmazlar.

Yaşlı adam vakti saati gelince vefat eder ve bu isteği onunla beraber mezara gider.

Babalarının ölümünden kısa bir süre sonra Sino ve Seydo, babalarının evinde oturdukları kocaman odayı duvarla ikiye ayırıp giriş kapılarını da birbirlerini görmeyecek şekilde ayrı yönlere açarak ayrı eve çıkarlar.

Bu durumu gören yaşlı anneleri kapıya çıkıp mezarlığa doğru ağlayarak Kürtçe,

“Meheme Silîmmmm!! Li te eyan be, Sino û Seydo cîhê buuunnnn !!! (Mehmet Selimmmm! Sana ayan olsun Sino ve Seydo ayrı eve çıktılaaaarrr !) diye bağırıp feryat ederek ölen kocasına müjdeyi verir.

Biz de Amed halkı olarak Devlet Bahçeli'ye:

- Devlet efendiii !! ÇAVEN TE RONİBE AMED BÛ ŞAMPİYOOOOON! (Devlet Efendi Gözün Aydın! Amed Spor Şampiyon olduuu!) diyerek müjdeyi versek mi?

***

Zamane Kızları

Köy yerinde akraba olan ailelerden bir genç, halasının kızını kaçırır. Kavga, döğüş, tehditlerden sonra araya hatırlı insanlar girerek uzlaştırmaya çalışırlar.

Oğlu kız kaçıran adam, "Üç kızım var büyüğünü size vereyim davamız bitsin" der. Kızları kaçan adam, "Büyük kızı istemiyoruz, çok huysuz biri onunla anlaşamayız, ortanca olanı verin" dediğinde oğlanın babası, "Ortancası amcasının oğlu ile beşik kertmesi onu veremeyiz, size en küçüğünü verelim" teklifinde bulunur.

Kaçırılan Kız tarafı kabul etmez, "Bu kız henüz çok küçük" der.

Araya girenler, Küçük kızı kabul etmeleri için diğer tarafa baskı yaparak, "Kız büyüyünce gelin edersiniz" dediklerinde, Adam iyice fıttırır, "Yahu bu büyüyünceye kadar, Fekbuzdan (Facebook'tan) Tikotiko'dan (Tiktok'tan) elli tane sevgilisi olur. Asla olmaz!" diyerek anlaşmaya yanaşmaz.

Velhasıl sosyal medya evlilik ve gönül mecrası olarak müthiş bir algı oluşturmuş maalesef. Bu yüzden yazı ve makalelerimi bilgisayardan yazmaya ve paylaşmaya özen gösteriyorum. Lakin Bilgisayarım arızalanınca küçük çaptaki yazılarımı telefondan yazmaya çalışırken zorlanıyorum. Çünkü zalım eşbaşkan tepeme dikiliyor. "Aman ha sakın Tikotiko'ya falan girmeyesin walla seni şerpeze ederim! " diyerek tehditlerde bulunuyor.

Ahhh Tikotiko ahhh! Nereden girdin hayatımıza? Bizi şerpeze ettin…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Aziz Gülmüş Arşivi