Aziz Gülmüş yazdı: Fes başına, kalem kaşına püskülü ben olaydım !

../Evde demokratik ve paylaşımcı bir babasınız. Aferin size ! diyelim ki söyleminizi kabul ettik ve sizi çağdaş dünyanın en baba demokratı seçtik. Evde statükocu, gelenekçi yapıyı yerle bir ettiniz, herkese eşit ve insan haklarına saygılı bir yaklaşım gösterdiğinizi deklare ettiniz. Yine aferin! De şimdi sadede gel. Bakalım en baba demokratlık icraatların nelermiş görelim?

Üç kızınız ve üç de oğlunuz olduğunu varsayalım. Bunlara elbiseler alacaksınız alışverişe gittiniz ve çantalar, poşetler dolusu giyecek aldınız. Allah razı olsun, iyi ettiniz. Babalık böyle birşeydir işte.. Çocuklarını mutlu etmek ve onlara gelecek hazırlamak. Bakalım şimdi bu çantalarınızdan nasıl giysiler çıkacak? yani zurnanın zırt dediği yere geldik.

Poşetler, çantalar, kutular bir bir açılıyor. O da ne? alınan giyeceklerin tümü kadın giysileri... etekler, hırkalar, başörtüleri, entariler, topuklu ayakkabılar, jartiyer ve sütyenler... kızlar sevinçle üzerine atlıyor alınanların... erkekler masum bir köşede kendilerine de çıkacak elbiseleri beklerlerken nanay... erkekler üzgün, "Yahu baba hani bize bir şey yok mu?" diye sorduklarında, baba "De giyin ulan ne farkeder hepiniz kardeşsiniz aynı giyecekleri giyin işte ! ne olacak?" Yani erkeklere entari ve etek, hatta jartiyer ve sütyen getirip giymelerini isteyen bir baba demokrat... helal sana baba !!! o çocuklar sokağa bu kıyafetlerle çıkıp tacize uğradığında ve kişilikleri bozulup kendini kadın zanneden erkek babası, baba demokrat ! müslüman takva baba !

Bu elbiseleri giymeyi reddeden çocuklara isyancı, asi, ahlaksız, şerefsiz diyen baba mı daha şerefli? yoksa geleceğin i.nesi olmayı reddeden kendine saygı duyan çocuklar mı? Buyrun kararı siz verin!..

"Açıktır ki hiçbir toplum homojen değildir. Değişik kimliklerin birleşiminden oluşmuştur. Böylesi bir topluma tek bir ulusal kimlik, değer ve normları temelinde bir yaşam dayatılamaz, dayatılmamalıdır. Sosyal, siyasal yaşam tek renge mahkûm edilemez, edilmemelidir."

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Aziz Gülmüş Arşivi