Diyarbakır Yenigün

Sokak hayvanlarına yiyecek

Sokak hayvanlarına yiyecek
30 Ocak 2019 - 17:21

Bismil Belediyesi, kış mevsimi ile zorlaşan hava şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için yiyecek dağıttı

DİYARBAKIR YENİGÜN – Bismil Belediyesi Hayvan barınağı ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında yaşanan soğuk hava koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları unutulmadı. Kar yağışı başlamadan, yiyecek ihtiyacını karşılamakta zorlanan sokak hayvanları için belediye çalışanları yiyecek dağıtımı gerçekleştirildi. Bismil Belediyesi, hayvanların aç kalmaması için köpek, kedi başta olmak üzere sokak hayvanlarına et dağıtımı gerçekleşti.

“Sokak hayvanlarına desteğimiz devam edecek”

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, “Sokak hayvanları için yıl boyu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalar, ihtiyaç doğrultusunda yazın su desteği şeklinde olurken, kışın da özellikle kuru yem şeklinde yapılıyor. Sokak hayvanları; kış koşullarında aç kalmasın, yaşamlarını idame ettirebilsin diye çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçe genelinde tedaviye ihtiyacı olan sokak hayvanlarını barınakta tedavi etmeye devam ediyoruz. Gıda ihtiyacı olan hayvanlar için özellikle kışın mevsiminde bazı mahallelerin belirlenen alanlara yiyecek bırakıyoruz. Bismil Belediyesi olarak sokak hayvanlarına desteğimiz devam edecek” diye konuştu.

“Çok duyarlı bir davranış”

Yiyecek dağıtımının kendilerini çok mutlu ettiğini belirten vatandaşlardan Hüseyin Ortaç, “Sokak hayvanları, insanlardan gelecek yardımlarla kışı geçirip hayatta kalabilirler. Bismil Belediyesi’nin onlara sahip çıkarak yiyecek vermesi çok duyarlı bir davranış. Belediye Başkanımız Sayın Kerem Süleyman Yüksel’e bu hassasiyeti ve duyarlılığından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bu yardım bizi çok mutlu etti” dedi. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım