A. Vahap Kaya yazdı: Son bir şans (2)

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bütün aksaklıların toplamı sadece ve sadece tebessümle bakan bir gülen gözün karşılığı bile olamaz, hele mutlu bir yaşamın denizdeki sudan bir damlasına bile karşılık değildir.

Mutluluğu yaratmasını bilen insanların kendine özgüvenlerine bakıldığında bunu tüm insanlara insanlığa yayabileceğimizde hesap etmek gerekiyor

Yeter ki biz dağılımda samimi olalım.

Yeter ki biz başarabileceğimize inanabilelim.

Biz tarih akışı içinde hangi tekniğin nasıl kullanılarak bu günlere gelindiğinden yüzde yüz emin değiliz ve inanılan kurgulardan hareketle bu günün insanlarının teknolojik desteğe ihtiyaçları olduğu kesindir.

Artık dünyanın her yerinde haberdar olmak için saniyeler gerekiyor sosyal aktivasyonlar kontrolsüz ve insanları sömürse bile aktivasyonlar artmıştır.

Sizin ve sistemlerin niyetine ve ereklerine bağlı olumlu sonuç veya olumsuza gitmek tercih işidir ama en son halkın kendi tercihi akıcılığa ve sonuca damga vurduğunu da belirtelim.

Bir kişi kültür oluşturmaz, belki emek sarf eder ama genel içindeki emeği anlamlıda olabilir ama çoğulun dediği olur ve çoğul kültür oluşturup kalıcılaştırabilir.

İşte bütün kuşanmışlıkları kendinde toplayan ve yaşama daha sıkı sarılmayı kendinde olan ve kendinden geçen herkes.

Elbirliğiyle karar verirde olumsuz gidişata son vermek istedikten sonra neden insanların ve insanlığın istediği mutlu sona varmayalım.

Yok olmaya yüz tutmuş bütün süreçleri yaşayan ve kendisi tükenmeye başlayan her kes, her şey; son bir kez daha son bir şans yaşamayı hak eder.

Hele bu bütün insanlığın sonucunu etkileyecek gelişmelere beşiklik eden toplumsal olaylar veya travmalar ise kesinlikle bir şans daha hak ediyordur.

Peki biz bu tespitleri yaparken kendimize tek mi istedik, bir zümreye mi istedik yoksa avam takımının böyle bir hakkı olamaz diye kendimizi soyutlayacak mıyız?

Biz bu kadar arayış ve emeğin içinde olacağız ve bu emekte kendimize yöneldiğimiz kadar sorunda sektelik yaratanlara da yükleneceğimizi herkes bilmeli.

Biz asla vazgeçmeyeceğiz ve vazgeçenleri de ayıplayacağımızı da buradan söyleriz

Hastalıklı yaklaşımlarımızın bile düzelmesi için son bir şansa ihtiyacı vardır.

Allahuteala her aşka son bir şans daha tanır ve aşkın yaşaması için zemin hazırlar

Bir durup sakin düşünmek ve etrafa iyice baktıktan sonra son bir şansı kullanma fırsatı yaratalım ama önce kendi kötü davranışımızın düzelmesi için kullanalım.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
A. Vahap Kaya yazdı: Son bir şans (2)
Giriş Yap

Diyarbakır Yenigün Gazetesi - Son Dakika Diyarbakır Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin