KPSS puanı esas alınacak; TKGM'ye personel alımı

KPSS puanı esas alınacak; TKGM'ye personel alımı
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü farklı birimlerde çalıştırılmak üzere personel alımı yapacak. Alım ile ilgil ayrıntılar haberimizde...

Ali VURANEL/YENİGÜN HABER – İşsiz olan birçok kişinin gözü kamu kurumlarında yapılacak alımlarda. Özellikle Kamu Personeli Seçme Sınav (KPSS) puan sıralamasının esas alınmasını isteyen birçok genci ilgilendiren bir personel alım müjdesi Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nden geldi.

HANGİ BİRİME KAÇ PERSONEL ALINACAK?
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü merkez ve taşra hizmet birimlerinde çalıştırılmak amacıyla 27 Sözleşmeli Tekniker ve 45 Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi alınacak.

BAŞVURU TARİHİ
Başvurular, 18 Aralık 2023 tarihinden 22 Aralık 2023 tarihi saat: 23:59' a kadar e-Devlet üzerinden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden yapılabilecek.
Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.
Personel alımları, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında yapılacak.

KPSS SIRALAMASI ESAS ALINACAK
Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek-2’nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendine göre KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle personel alımı yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI
1)
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak.
2) Başvuru yapılacak unvan ile aynı unvanda Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak.
3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin; “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden, sözleşmeyi yenilememeleri hâlinde sözleşmenin bitiminden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.