Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "kayyım" sinyali

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "kayyım" sinyali
Cumhurbaşkanı Erdoğan, DEM Partili belediyelerde yaşanan skandallarla ilgili açıklama yaptı. "Bundan önce hukuk zemininde hangi yanıt verildiyse aynısının ortaya konması sürpriz olmaz" diyen Erdoğan, "kayyım" sinyali verdi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, 31 Mart seçimleri sonrası; İstiklal Marşı okutmayan, Türk Bayrağı'nı kaldıran ve Atatürk ile Erdoğan'ın fotoğrafına hakaret eden DEM Partili yöneticilere çok ağır sözlerle yanıt verdi.

"HUKUK DEVLETİNDE BUNUN BİR KARŞILIĞI VAR"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da Irak dönüşü, bu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

- İçişleri Bakanlığımız şu anda kapsamlı bir şekilde incelemektedir. Türkiye'de hepimizi temsil eden değerler vardır. Bunları dışlamak, bunlara saygısızlık etmek, birlik ve bütünlüğümüze kastetmek anlamına gelir ve tabii ki hukuk devletinde bunun da bir karşılığı vardır.

- Bunları daha önce de söyledim. Teröre destek vermek, terörle müşterek hareket etmek şüphesiz ki bizim değerler silsilemize saldırıdır ve bununla ilgili olarak da Anayasanın çok açık hükümleri vardır. Türk'ü de Kürt'ü de Laz'ı da Çerkez'i de diğer gruplar da bu ülkenin hür ve eşit vatandaşlarıdır. Bunu değiştirmeye kimsenin gücü yetmez ve yetmeyecek.

"SÜRPRİZ OLMAZ"

- Birliğimize ve bütünlüğümüze böylesine kışkırtıcı eylemlerle el uzatmaya kalkanlara bundan önce hukuk zemininde hangi yanıt verildiyse aynısının ortaya konması sürpriz olmaz. Buna bir defa herkesin hazır olması gerekir. Sayın Devlet Bahçeli’nin yapmış olduğu açıklamalar Anayasa hükmünün icrasından başka bir şey değildir. Aynı durum şu anda benim için de geçerlidir. Anayasa'nın hükümlerini kimler çiğnemeye kalkıyorsa bedelini de ödemeye hazır olmalıdır.

NE OLMUŞTU?

Diyarbakır Sur Belediyesi'ndeki mazbata töreni sonrası DEM Parti yöneticiler Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarını işaret ederek hakaret içerikli söylemlerde bulundu.

Mardin Büyükşehir Belediye Meclisi'nin açılışında İstiklal Marşı okutulmadığı, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Meclisi'nin açılışında ise Türk Bayrağı'nın kaldırıldığı iddia edildi.

Kaynak:HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.