CHP Sözcüsü Faik Öztrak: 19.00’da yapacağımız açıklamayı bekleyin

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda oy verme işleminin son bulmasının ardından, CHP Sözcüsü Faik Öztrak basın toplantısı düzenledi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: 19.00’da yapacağımız açıklamayı bekleyin

Öztrak, "Sonuçlar kesinleşinceye kadar kimse bir oldubitti yaratmasın" uyarısı yaptı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda oy verme işleminin son bulmasının ardından sandıkların korunması çağrısı yaptı. Öztrak, "Ayrıca buradan net bir uyarıda bulunuyoruz: Sonuçlar kesinleşinceye kadar kimse bir oldubitti yaratmasın. Balkon konuşmalarıyla suyu bulandırmaya kalkışmasın" dedi.

'EN KRİTİK AŞAMADAYIZ, SAHİP ÇIKACAĞIZ'

Öztrak, CHP Genel Merkezi'nden yaptığı açıklamada "Şimdi seçimin en kritik aşamasındayız. Oylara, oy çuvallarına, ıslak imzalı tutanaklara sahip çıkacağız" diye konuştu. "Mevcut ve önceki dönem milletvekillerimiz, PM ve YDK üyelerimiz, örgütlerimiz, yerel yöneticilerimiz, Her türlü engellemeye rağmen, Seçim bölgelerinde görevlerinin başındalar" ifadelerini kullanan Öztrak, "Sandık başında görevli arkadaşlarımız, müşahitlerimiz, üstün bir sorumluluk anlayışıyla görevlerini sürdürüyorlar" dedi.

'YETKİLİLERİ SAĞDUYULU DAVRANMAYA ÇAĞIRIYORUZ'

"Biz de Genel Merkezimizde kurduğumuz veri sistemiyle, Sandık sonuçlarını takip ediyoruz. Üstüne basa basa söylüyorum. Milletimizin iradesini sonuna kadar koruyacağız Ve kazanacağız" ifadelerini kullanan Öztrak, sadece iki nadayı oylanması nedeniyle sonuçların hızla belli olacağını belirterek, "Tüm yetkilileri sağduyulu davranmaya ve görevlerini layıkıyla yapmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

'GÖREVİNİZİN BAŞINDAN AYRILMAYIN'

Öztrak, sandık görevlilerine ve müşahitlere sayım sırasında yapılabilecek tüm usulsüzlükleri takip edip önleme, ıslak imzalı tutanakların seçim kurullarına güvenle ulaşmasını sağlama ve birleştirme tutanaklarını takip etme çağrısında bulunarak, "Ve ıslak imzalı tutanakları Genel Merkezimize hızla ulaştıracaksınız. Bütün bu işlemler bitene kadar görevinizin başından ayrılmayacaksınız" dedi.

ANADOLU AJANSI UYARISI

Anadolu Ajansı'nın açıklayabileceği ilk sonuçlar konusunda da uyarıda bulunan Öztrak, "Devletin resmi ajansı tarafından açıklanan ilk sonuçların, nasıl manipüle edildiğini ve ne kadar hızlı değiştiğini, bu seçimin ilk turu dahil, AK Parti dönemindeki bütün seçimlerde gördük" diye konuştu.

'MİLLETİMİZ 19.00'DA YAPACAĞIMIZ AÇIKLAMAYI BEKLESİN'

Öztrak, "Bu yüzden, Tekrar ediyorum, görevinizin başından ayrılmayacaksınız" diyerek şu ifadeleri kullandı: "Ayrıca buradan net bir uyarıda bulunuyoruz: Sonuçlar kesinleşinceye kadar kimse bir oldubitti yaratmasın. Balkon konuşmalarıyla suyu bulandırmaya kalkışmasın. Milletimiz, saat 19:00’da yapacağımız açıklamayı beklesin. Görevlilerimiz ve vatandaşlarımız sandıkları korumaya devam etsin." (HABER MERKEZİ)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.