BİK Genel Müdür Yardımcısı Onat, Kazakistan’da konferansa katıldı

BİK Genel Müdür Yardımcısı Onat, Kazakistan’da konferansa katıldı
Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mesut Onat, Almatı kentinde “Basın Özgürlüğü ve Gazetecilikteki Etik Kuralları” başlıklı konferansta konuştu.

Kazakistan Türk Dili Konuşan Gazeteciler Vakfı ile Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin ortaklaşa düzenlediği konferans, Kazakistan Milli Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Kazak ve Türk gazetecilerin katıldığı konferansa Basın İlan Kurumu adına katılan Genel Müdür Yardımcısı Mesut Onat, Basın İlan Kurumu’nun Türk basınına sağladığı destekleri anlattı.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir ile Kazakistan Türk Dili Konuşan Gazeteciler Vakfı Başkanı Naziya Joyamergenkızı Bissenova, iki ülke arasında mesleki iş birliğini artırmaya yönelik çalışmaların devam edeceğini söyledi. Konferansın son bölümünde konuşmacılar, Türk ve Kazak gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Konferansın katılımcıları arasında Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri, kentte yayın yapan gazete ve internet haber sitelerinin temsilcileri ile Balıkesir merkez ilçesi Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan da vardı.

Kazakistan’daki etkinliği değerlendiren Onat, soydaş iki ülke arasında her alanda devam eden iş birliğinin gazetecilik alanında da artarak sürmesini temenni ettiklerini belirterek, “Almatı’da Türk ve Kazak gazetecilerin katıldığı çok verimli bir konferans gerçekleştirdik. Konferansta gazeteciliğin tüm dünyadaki ortak değerleri arasında yer alan basın özgürlüğü ve etik konularında istişare yapma fırsatı bulduk. İki ülkenin basın camialarının bundan sonra daha sıkı bir iş birliği içerisinde olması için gayret sarf edeceğiz. Tarihi ve kültürü ortak olan iki toplumun basın alanında da bilgi birikimini paylaşması önemli bir gelişme” diye konuştu.

Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mesut Onat, Kazakistan temasları kapsamında Türkiye’den gelen heyetle birlikte Türkiye Cumhuriyeti Almatı Başkonsolosluğu’na ve Almatı Valiliği’ne nezaket ziyaretinde bulundu. Onat, Başkonsolos Vekili Emre Karabatak ile Vali Vekili Arman Kırıkbayev’e Basın İlan Kurumu Yayınlarından çıkan “Taksim Camii – Basından İktibaslar”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.