Konuk Evi Kız Öğrenci Yurdu'na kayıtlar devam ediyor

Konuk Evi Kız Öğrenci Yurdu'na kayıtlar devam ediyor
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, eğitim hayatının devamı için yeterli imkânı bulunmayan kırsalda yaşayan 168 kişiyi ücretsiz kabul edeceği Konukevi Kız Öğrenci Yurdu’na kayıtlar devam ediyor.

NEVAL AKYÜZ/YENİGÜN HABER – Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, dezavantajlı kızlara okuma olanağı tanımak amacıyla geçen yıl hayata geçirdiği Konukevi Kız Öğrenci Yurdu, 2021-2022 eğitim döneminin hazırlıklarını tamamlayarak Ağustos ayı başında kayıt almaya başladı.
Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Bağlar ilçesinde yer alan, toplam 168 lise ve dengi okullardan mezun kızların yatılı şekilde yararlanacağı Konukevi Kız Öğrenci Yurdu’nda AYT, TYT kurslarına hazırlıkların yanısıra sosyal etkinliklere de yer veriliyor.
Alanında uzman öğretmenler tarafından TYT ve AYT sınavlarına hazırlanan öğrenciler, 7 gün boyunca verilecek eğitimin yansıra psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri de veriliyor.

3.jpeg

Yurtta kalacak öğrenciler için ders dışı faaliyetler de düşünülmüş. Bu kapsamda idare tarafından belirlenen takvim ile bir dizi kültürel, sosyal ve sportif etkinliklerden öğrencilerin faydalanması hedefleniyor.
BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?
Yurttan yararlanmak isteyen kız öğrenciler, Selahaddin Eyyubi Mahallesi 330.Sokak No: 9 Bağlar/Diyarbakır adresinde bulunan yurda giderek başvuruda bulunabiliyor.
Kız öğrenci yurdu ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler 0850 224 21 21 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alabiliyor.

d8e01577b3b9545d9600021e995b539f-xl.jpg

BAŞARILARA İMZA ATTI
Bu yıl bir çok öğrencinin başarı elde ettiği “Konuk Evi Kız Yurdu”nda eğitim gören Semanur Yalçın, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesine yerleşme başarısı göstermişti.
Semanur Yalçın, Lice ilçesine bağlı Yünlüce kırsal mahallesinde 5 kardeşi ile birlikte yaşıyordu. Ablaları Diş Hekimliği ve Veteriner Fakülteleri okuyan Semanur, onları örnek alarak Tıp Fakültesini kendisine hedef olarak belirleyerek önemli bir başarıya imza atmıştı.

f5-j38rwiae4uz0.webp

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, dezavantajlı kız öğrenciler için geçen yıl hayata geçirdiği Konukevi Kız Öğrenci Yurdu, 2021-2022 eğitim dönemi için 4 Ağustosta kayıt almaya başladı ve kayıt süreci devam etmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.