Diyarbakır Stadyum ihalesine kitlesel tepki verilecek

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır Stadyumu’ndaki kantin, otopark, reklam alanları ve loca işletmelerinin kentin kulüplerinden habersiz ihale edilmesine ortak tepki gösteren taraftar grupları 1 Ağustos’ta Dağkapı Meydanı’nda geniş katılımlı toplantı çağrısı yaptı.

 

YENİGÜN HABER – Diyarbakır Stadyumu’ndaki kantin, otopark, reklam alanları ve loca işletmelerinin kent kulüplerinden habersiz ihale edilmesine bir tepki taraftar grupları ve spor taban birliklerinden geldi.

Diyarbakır Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü tarafından stadyumun gelir getiren kantin, loca, otopark ve reklam alanlarının ihalesiz şekilde verilmesine kentteki futbol kulüplerinin taraftar grupları ortak tepki gösterdi.

Taraftar gruplarının sosyal medyadan yaptıkları ortak açıklamada adım atılmaması halinde 1 Ağustos Pazartesi günü saat 18.00’de Dağkapı Meydanı’nda geniş katılımlı ses yükseltme çağrısı yapıldı.

TARAFTARLAR ÇÖZÜM BEKLİYOR

Ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi; “İlimiz genelinde spor faaliyetleri yürüten gerek profesyonel gerekse de amatör spor kulüplerinin yaşadıkları imkansızlıklar ve sorunlar kamuoyunca bilinmektedir. Bu sorunlar karşısında; profesyonel kulüplerimizin çözüm odaklı çalışmalarına, ilimizin kamu kurum ve kuruluşlarının idari amirleri tarafından hiçbir olumlu cevap verilmemiş ve bu çalışmalar sonuçsuz bırakılmıştır. Profesyonel takımlarımızın yaşadığı stadyum sorunu (yüksek maliyetli kiralama, ihale alanlarının habersiz devredilmesi), tesis sorunu ve amatör kulüplerin bırakın tesisleşmeyi antrenman sahası tahsisinde bile sorun yaşaması, spor ekipmanı tedariği, ulaşım sorunları başta olmak üzere tüm taraflarca bilinen sorunların çözümlerine yönelik ivedi adımlar atılmasını spor kamuoyu olarak bekliyoruz. Adım atılmaması durumunda 1 Ağustos Pazartesi günü saat 18:00 de Şeyh Sait Meydanı’nda (Dağkapı Meydanı) taraftar derneklerimiz, spor taban birliklerimiz ve kentimiz sivil toplum örgütleriyle birlikte geniş kapsamlı bir basın açıklaması yaparak sesimizi herkese duyuracağımızı bildiriyoruz.” (Haber Merkezi)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Diyarbakır Stadyum ihalesine kitlesel tepki verilecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin