Diyarbakır Yenigün

Download Instagram Photos

Mültecilerin cansız bedenleri kıyıya vuruyor

Mültecilerin cansız bedenleri kıyıya vuruyor
2.052
27 Haziran 2019 - 11:53

Ülkelerindeki iç savaş ve yoksulluk nedeniyle umudu başka ülkelerde arayan mültecilerin cansız bedeni kıyaya vurmaya devam ediyor.

DİYARBAKIR YENİGÜN – Meksika’dan ABD’ye gitmeye çalışan El Salvadorlu bir aile, Rio Grande nehriniden geçmeye çalışırken akıntıya kapıldılar. Akıntıya kapılan Baba Oscar Alberto Martinez ve kızı Angie Valeria’nın cansız bedeni kıyaya vurdu. Meksika sınırından ABD’ye geçmeye çalışan 26 yaşındaki El Salvadorlu Oscar Alberto Martinez ve 23 aylık kızı Angie Valeria’nın cansız bedeni kıyıya vurdu. Bu facia akıllara, Suriye’deki savaştan kaçarak Bodrum’dan Yunanistan’a gitmeye çalışan Kurdi ailesini getirdi.

Ege’yi geçmeye çalışırken annesi Rihan ve ağabeyi Galib ile birlikte batan botta hayatını kaybeden ve Bodrum sahiline vuran bedeni Suriyeli mülteci dramının sembolü haline gelen 3 yaşındaki Aylan Kurdi’nin, ölümü tüm dünyada yankı uyandırmış, gazetelere manşet olmuş ve birçok siyasinin propagandası olmasına rağmen mültecilerin durumunda hiçbir değişiklik olmadı. İnsani kriz ve mültecilerin durumu her geçen gün daha da kötüye gidiyor. ABD Başkanı Donalt Trump’un sınırdaki sert güvenlik uygulamalarının göçmenlerin ABD’ye girmek için tehlikeli yollar seçmesine neden oluyor.

Dün Meksika’dan ABD’ye gitmeye çalışan El Salvadorlu bir baba ve kızının cansız bedenleri kıyıya vurmuştu. (Haber Merkezi)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - DİYARBAKIR WEB TASARIM İNSERT BİLİŞİM