Diyarbakır Yenigün

GÜNCELLENDİ – Korona Diyarbakır’da iki can daha aldı!

GÜNCELLENDİ – Korona Diyarbakır’da iki can daha aldı!
10 Nisan 2020 - 15:32

Diyarbakır’da Kovid-19 salgınından iki vatandaş daha tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.  Kovid-19 salgınından kaynaklı 155 kişinin ise kentteki farklı hastanelerde tedavi edildiği öğrenilirken, Şırnak, Siirt, Batman ve Mardin illerindeki hastaların testleri de Diyarbakır’da gerçekleştirildiği belirtildi

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kovid-19 tedavisi gören biri 87, diğeri 57 yaşındaki iki vatandaş yaşamını yitirdi. Yoğun bakım servisinde tedavisi süren iki hastanın da testinin pozitif olduğu kaydedildi. Kentte, şimdiye kadar Kovid-19 salgınından bir şüpheli olmak üzere yaşamını yitirenlerin sayısı 12’ye çıktı.

155 kişi farklı hastanelerde tedavi ediliyor

Bu arada Diyarbakır’da Koronavirüs (Kovid-19) salgınından kaynaklı 155 kişinin, farklı hastanelerde tedavi edildiği öğrenildi. Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde aralarında testi pozitif olan 9 aylık bir bebek olmak üzere 4 çocuğun da tedavi altında tutulduğu aktarıldı. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapan bir hemşirenin ile yine hasta destek personeli bir kişinin de testinin pozitif çıktığı kaydedildi.

2 bin 700 test yapıldı

Ergani’de şimdiye kadar Kovid-19’dan kaynaklı 3 apartmanın karantinaya alındığı bildirildi. Şırnak, Siirt, Batman ve Mardin illerindeki hastaların testleri ise Diyarbakır’da gerçekleştirildiği belirtildi. Diyarbakır ve diğer 4 kentin iki haftadır toplam 2 bin 700 testinin yapıldığı öğrenildi.  (Mezopotamya Ajans)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım