Diyarbakır Yenigün

İşte Diyarbakır’ın ilçe ilçe koronavirüs verileri

İşte Diyarbakır’ın ilçe ilçe koronavirüs verileri
15 Nisan 2020 - 11:15

Diyarbakır ve ilçelerindeki koronavirüs testi pozitif çıkan vaka sayısının 213 olduğu öğrenilirken, bugüne kadar hayatını kaybeden eden kişi sayısının ise 8 olduğu belirtildi. Diyarbakır’ın 5 ilçesi dışında bütün ilçelerinde virüs tespit edildi.  En çok vakanın tespit edildiği ilçelerin başında 48 vaka ile Bağlar gelirken, Silvan’da 30, Yenişehir ise 28 vaka bulunuyor. Merkez Kayapınar İlçesi’nde ise herhangi bir vakanın olmaması dikkat çekti  

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Diyarbakır’da bazı meslek örgütleri Koronavirüs nedeniyle ölen vaka sayısını 19 olduğunu belirtirken, Diyarbakır Sağlık Platformu, kentte vaka sayısını 200, şüpheli sayısını 300 olarak açıkladı.

213 vaka 8 ölüm

Bu konuda, verilerini kamuoyundan gizleyen ve eleştirilerin hedefinde olan İl Sağlık Müdürlüğü’nün verilerinde kentle ilgili detaylar yer aldı. Edinilen bilgilere göre bugüne kadar kentte yapılan test sayısı bin 145. Hastaneye başvuran toplam kişi sayısı 616. Yatan hasta sayısı 213. Toplam vaka sayısı 2013. Toplam vefat eden sayısı ise 8. Yoğun bakımda yatan hasta sayısı 14, entübe sayısı 2. Toplam iyileşen kişi sayısı ise 89.

En çok vaka Bağlar’da

Diyarbakır’da ilçe bazlı verilerine göre ise kentte 5 ilçe dışında kalan 12 ilçenin tamamında koronavirüs vakası tespit edildi. En çok vakanın tespit edildiği ilçelerin başında 48 vaka ile merkez Bağlar ilçesi geliyor. Bağlar ilçesini, Silvan 30, merkez Yenişehir ilçesi 28 vaka ile takip ediyor. Bismil’de 15, Sur’da 14, Ergani’de 6, Çınar’da 3, Lice’de 3, Kulp’ta 2, Dicle’de 1, Hani’de 1 ve Hazro’da bir olmak üzere toplam 213 vaka bulunuyor.

5 ilçede vaka tespit edilmedi

Verilere göre, merkez Kayapınar ilçesi, Çermik, Çüngüş, Kocaköy ve Eğil ilçelerinde ise vaka sayısı tespit edilemedi. (Haber Merkezi)

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım