Diyarbakır Yenigün

İki günde yaklaşık 24 bin hız ihlali yapıldı

İki günde yaklaşık 24 bin hız ihlali yapıldı
22 Ekim 2019 - 15:15

Türkiye genelinde radarla gerçekleştirilen hız denetiminde iki günde yaklaşık 24 bin kural ihlalinin yapıldığı açıklandı.

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde radarla gerçekleştirilen hız denetiminde 19-20 Ekim’de 23 bin 760 kural ihlalinin yapıldığını açıkladı. Emniyet Genel Müdürlüğünden (EGM) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Trafik kazalarının oluşumunda yüzde 36 gibi büyük bir paya sahip olan hız ihlallerinin önlenmesi ve algılanan yakalanma riski duygusunun artırılarak sürücülerin yasal limitlerde araç kullanmaya teşvik edilmesi amacıyla; 19-20 Ekim 2019 tarihlerinde ülke genelinde eş zamanlı hız denetimleri gerçekleştirildi.” Yapılan denetimlerde; 21 bin 10 hız ihlali tespit edildiği, bu ihlallerin yüzde 62,5’i ihlal yapan araçların durdurulması ve sürücülerinin bilgilendirilmesi suretiyle, yüzde 37,5’i araçların tescil plakasına olmak üzere cezaya dönüştürüldüğü, 425 araç trafikten men edildiği ve 14 sürücü belgesi geçici olarak geri alındığı ifade edildi. Açıklamanın devamında, kural ihlali yapan 23 bin 760 kişinin tespit edilerek işlem yapıldığı kaydedildi. (İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım