Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nda Nuri Kolaylı güven tazeledi

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nda Nuri Kolaylı güven tazeledi
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu'nun 4. Olağan Genel Kurulu, Kütahya'da yoğun katılımla gerçekleşti. Nuri Kolaylı oybirliğiyle yeniden genel başkan seçildi. Yeni dönem planları ve yönetim kadrosu açıklandı.

9 gazeteciler federasyonu ile 86 gazeteciler cemiyetinin üye olduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı Kütahya’da gerçekleştirildi. Mevcut Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, delegelerin tamamının oyunu alarak tekrardan başkan seçildi

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı Kütahya Dumpınar Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

93 delegenin katılımıyla gerçekleşen TGK Genel Kurulu da Divan Başkanlığı’na Nazmi Bilgin, Başkan Yardımcılığına Mustafa Arslan, Yazmanlıklara Şevket Erzen ve Erkan Sağlam oy birliği ile seçildi.

Kütahya Valisi Musa Işın ile Kütahya Belediye Başkan Vekili Kemalettin Ekici’nin de katıldığı genel kurulun açılışında, İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunun ardından Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam açıklamada bulundu.

KOLAYLI OYBİRLİĞİ İLE YENİDEN SEÇİLDİ

TGK Genel Kurulunda konuşmaların ardından, 2021 – 2024 dönemi Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu raporları ile bilanço, gelir gider tablosu ile tahmini bütçe de ele alındı. Kongrede okunan raporlar ayrı ayrı oylamaya sunuldu. Raporlar, toplantıya katılan bütün üyelerin oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra seçimlere geçildi.

Genel Kurulda tek liste ile gidilen seçimlerin açık oylama ile yapılması oy birliği ile kabul edildi ve Nuri Kolaylı Genel Başkanlığı’ndaki liste okundu. Üyelerin tamamının oyu ile 2024- 2027 dönemi için seçilen listede şu isimler yer aldı:

YÖNETİM KURULU

Genel Başkan: Nuri Kolaylı, Sefa Özdemir, Feridun Fazıl Özsoy, Erdoğan Erişen, Cem Kaytan , Gaye Coşkun, Osman Hakan Kiracı, Mehmet Çelik, Mehmet Ergün, Ergun Ata, Ali Cihangir, Derya Sarılarlı, İdris Taş, Ali Filizkan, Ercan Atay, Osman Koca, Atilla Durak, Ersen Küçük, Vahap Güner.

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ

Abdullah Alpağ, İhsan Uluözlü, Osman Nuri Boyacı, Cengiz Selci, Müjdat Çetin, Ümit Özmen, Deniz Başlı, Nihat Mazmanoğlu.

DENETLEME KURULU

Arif Kurt, Halis Olcay, Seda Köktener.

DENETLEME KURULU YEDEK ÜYELERİ

Bilal Bölükbaşı, Hande Nur Uysal, İlyas Bayraktar.

TGK ONUR BAŞKANI

Nazmi Bilgin.

TGK ONUR KURULU ÜYELERİ

Ali Er, Erkan Sağlam, Osman Baykuş, Ahmet Duran Yenigün, İhsan Tunçoğlu, Sezer Küçükkurt, Alpaslan Düzgün, Kürşat Tuncel, Şevket Erzen, Aytekin Polatel, Mehmet Emin Turpçu, T. Fikret Sönmez, Bekir Bayram, Metin Kaya, Tahir Gülebak , Cengiz Demirel, Muhittin Karahan, Vahap Şehitoğlu, Emrullah Özbey, Mustafa Bayrak, Zeki Alkan, Okan Sarıkaya, Zeki Dışkaya.

TGK BASIN ETİK KURULU BAŞKANI

Sezai Ballı

TGK BASIN ETİK KURULU ÜYELERİ

Aydın Besen, Hüsnü Acar, Orhan Karagöl, Aydın Deniz, Mert Minisker, Serkan Göktürk, Ayhan Polat, Murat Atay, Sezai Köprülü, Cihan Okur, Mustafa Baş, Yargıç Harmankaya, Hafize Akıncı, Mustafa Emen, Yaşar Karatay, Hüseyin Atılgan.

TGK YÜKSEK İSTİŞARE KURULU BAŞKANI

Mustafa Arslan

TGK YÜKSEK İSTİŞARE KURULU ÜYELERİ

Aleattin Aslan, Emrah Yıldırım, Mahmut Arda, Aslan Deveboynu, Güngör Yavuzarslan, Mesut Fidançiçek, Barış Yalçınkaya, Fatih Sevinç, Murat Okutmuş, Birol Bebek, Hüseyin Oğuz, Nihal Karaman, Diyap Atar, İhsan Özdemir, Ömer Faruk Demirok, Elif Şentürk, Levent Silistre, Ramazan Demir, Emine Ballı, M. Erkan Yılmaz, Şeref Yaşar.

Öte yandan, kongrede yapılan oylama ile Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun Dış İlişkiler Genel Koordinatörlüğüne Mevlüt Yeni, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Koordinatörlük görevine de Sinan Tunç oybirliği ile seçildi.

Kaynak:HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.