“Servetine servet katanlar partiden uzaklaştırılmalı”

“Servetine servet katanlar partiden uzaklaştırılmalı”
AK Parti Diyarbakır kurucularının da aralarında bulunduğu kişilerce oluşturulan Gönül Mimarları İnisiyatifi, Hz. Süleyman Camii önünde basın açıklaması...

AK Parti Diyarbakır kurucularının da aralarında bulunduğu kişilerce oluşturulan Gönül Mimarları İnisiyatifi, Hz. Süleyman Camii önünde basın açıklaması yaptı. Kılınan Cuma namazı sonrası gerçekleştirilen açıklamada konuşan İnisiyatifi üyesi Mahmut Bozbay, “Ak Partimizin hem genel merkez düzeyinde, hem de taşra teşkilatında, servetine servet katarak, ülkenin menfaatini ikinci planda tutan kimseler, partiden uzaklaştırılmalı” dedi

Ufuk TEKER

DİYARBAKIR YENİGÜN - AK Parti Diyarbakır kurucularının da aralarında bulunduğu kişilerce oluşturulan Gönül Mimarları İnisiyatifi, Hz. Süleyman Camii önünde bir araya geldi. Cuma Namazı’nın ardından camii önünde toplanan inisiyatif üyeleri basın açıklaması düzenledi. Gönül Mimarları İnisiyatifi adına basın metnini inisiyatif üyesi Mahmut Bozbay okudu.

AK Parti’yle ülke ciddi kazanımlar elde etti

Gönül Mimarları İnisiyatifi üyeleri adına konuşan Mahmut Bozbay, besmele ile başladığı açıklamasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları tarafından kurulan Ak Parti’nin; ülkeyi ileriye götürme ve kalkındırma konusunda ciddi kazanımlar elde ettiği hatırlatmasında bulundu.

“Sorumlulukları yerine getirmeye davet ediyoruz”

“Ne yazık ki tarihin her döneminde olduğu gibi, bu samimi hareketi de içten ve dıştan yıkmaya, fabrika ayarlarını bozmaya çalışanlar olmuştur” diyen Bozbay şunları söyledi:

“Biz aralarında Ak Partimizin Diyarbakır kurucuları ve ilk üyelerinin de yer aldığı davasında samimi bireylerin oluşturduğu “Gönül Mimarları İnisiyatifi” olarak, Ak Partimizin adalet ve kalkınma ruhuna sahip çıkmak niyetiyle yola çıktık. Bu maksatla; Ak Partimizin hem genel merkez düzeyinde, hem de taşra teşkilatında, servetine servet katarak, ülkenin menfaatini ikinci planda tutan kimselerin, bu partiden uzaklaştırılmasını ve özellikle Ak Partimizin birinci, ikinci dönem ihlâslı ve samimi gönüldaşlarının bu davaya sahip çıkmalarını, tarihi sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz.

“One Munite” ve “Dünya Beşten Büyüktür” çıkışı

Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “One Munite” ile başlayan ve “Dünya beşten büyüktür” tespiti ile devam eden, mevcut sistemin çarpık işlemesine olan baş kaldırışına, haklı haykırışına tam destek veriyoruz. “Benin için Şiilik ve Sünnilik ikinci plandadır, önemli olan İslamiyet’tir” diyerek, İslam dünyasının birlik ve beraberliğine vurgu yapması doğru ve yerinde bir tespit olduğundan, canı gönülden tüm gücümüzle bu düşüncesinin arkasındayız. Dünya mazlumlarının hamiliğini yapan liderimiz Erdoğan, bu açıdan da tüm dünyanın takdirini kazanmış ve gönüllerimizde taht kurmuştur. Başkanımız Erdoğan’ın arkasında Diyarıbekir Surları gibi sağlam saf tutmak artık; insani ve vicdani bir zaruriyet halini almıştır.

“Halk içinde hiç bir müsbet karşılığı olmayanlar”

Şehrimizde Ak Parti teşkilatı üzerinde nüfuz oluşturarak, partinin daima bir adım geride durmasına sebep olan, halk içinde hiç bir müsbet karşılığı olmadığı halde, her seçimde milletvekili listelerinin ilk sıralarını işgal edenler ve ihaneti ayyuka çıktığı halde, teşkilata kene gibi yapışanlar başta olmak üzere, ihanet ve menfaat çetelerini bu partiden ve bu şehirden uzak tutmak için bütün gücümüzle çalışarak, şehrimizin ve kutlu davamızın şânına layık, halk ile selamlaşmayı dert edinen ve sahada daima varlığını hissettiren, toplum içinde karşılığı olan bir teşkilatın oluşmasına katkı vereceğizimizi ahdediyoruz.

“Zaman yeni partiler kurma zamanı değildir”

Şimdiye kadarki tarz ve gidişatlarına baktığımızda, Diyarbakır milletvekillerinin bu şehre zarar vermekten başka bir hünerlerini görmedik. Bu münasebetle, ülkemizin verdiği bu güçlü mücadelede, başta kurucu üyeleri olmak üzere, hem ülke çapında hem yerelde ve özellikle şehrimizde ne kadar millet ve memleket menfaatini dert edinen insanlar varsa hepsinin yeni bir umut ve heyecanla bir araya gelmelerini ve ülkesi ve milleti için taş üstüne taş komaya davet ediyoruz. Zaman yeni yeni partiler kurma zamanı değildir, zaman öz eleştiri, kendini yenileme, düştüğü yerden kalkma zamanıdır. Zaman, Hareketine sık sık inovasyon kazandırarak ilerleme zamanıdır diyoruz.

“Büyük bir gayretle harekete geçeceğimize söz veriyoruz!”

1379 yıl önce, bu kadim şehri İslâm’la şereflendiren, bu şehrin gerçek bânileri ve manevi bekçilerinin, şehit 27 sahabenin huzurunda, onların ortaya koyduğu kahramanlık ve fedakârlıktan destek ve cesaret alarak tüm gücümüzle, çalışacağımıza, büyük bir gayretle harekete geçeceğimize söz veriyoruz! İnşaEllah bu mübarek şehirde, maddi ve manevi huzuru yeniden yakalayacağız! Diyarbakır’da vücut bulacak huzur, sükûnet ve suhulet, Rabbimizin izni ile tüm ülkede makes bulacaktır diyor bu kentin birer şerefli sakini olduğumuz için Allah’a hamd ve sena ediyoruz.”

Vatandaş destek verip tebrik etti

Yapılan basın açıklamasının ardından grup alkışlar arasında ayrıldı. Basın açıklaması sonrasında cami çevresinde açıklamayı dinleyen bazı vatandaşların da destek ve tebrik etmesi dikkat çekti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.