Kürdistan İslami Birlik Partisi heyeti, Bakan Soylu görüştü

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Irak Kürdistan İslam Birliği (Yekgırtu) Partisi lideri Selahaddin Bahaeddin ve beraberindeki heyet, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu görüştü.

Kürdistan İslam Birliği Genel Sekreteri Salahuddin Muhammed Bahauddin, Yürütme Konseyi Yürütme Kurulu Yöneticisi Dr. Salahuddin Babakr ve Türkiye İlişkileri Bürosu Başkanı Dr. Luqman Baskederi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret etti.

Görüşmede, Mardin’in merkez Artuklu ilçesine bağlı Yeniköy mevkiinde Irak Kürdistan Bölgesi vatandaşı 3’ü kadın 5 kişinin katledildiği saldırı ele alındı.

Yekgırtu Genel Sekreterliği’nden yapılan açıklamada, Bahaeddin’in, olayın soruşturulması ve faillerin tutuklanması konusundaki ilgisinden dolayı Bakan Soylu’ya teşekkür ettiği kaydedildi.

Yekgirtu’nun Türkiye Temsilcisi Baskederi ise “İçişleri Bakanı, Genel Başkanımıza Türkiye hükümetinin Kürdistan Bölgesi vatandaşlarının şehit edilmesi olayını büyük bir ciddiyet ve hassasiyetle soruşturduklarını söyledi ve bu yönde emniyet ile yargı kurumlarının çalışmalarının devam ettiğinden bahsetti. Sayın Bakan ayrıca soruşturmada elde edilen bulguların ciddiyetle ele alınacağı konusunda bize söz verdi. Kendilerinin de vardığı kanaat bu olayın basit bir soygun veya para meselesi olmadığı yönündeydi. Ancak olayın nedenleri hakkında fazla bir bilgi veremeyeceklerini çünkü soruşturmanın devam ettiğini söylediler. İlgili kurumların soruşturmasını tamamlanması ardından net bir sonuca varılacağını kaydettiler.” dedi. (İLKHA)

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kürdistan İslami Birlik Partisi heyeti, Bakan Soylu görüştü
Bizi Takip Edin