Deve sidiğiyle gündem olmuştu: 'Erkeğin her şehirde eşi olabilir'

Deve sidiğiyle gündem olmuştu: 'Erkeğin her şehirde eşi olabilir'
İslamcı yazar ve Yalova Üniversitesi’nde görevli olan Ebubekir Sifil’in, işi gereği il il gezen erkeklerin, her ilde farklı bir eşi olabilir dedi.

Laiklik karşıtı açıklamalarıyla sık sık tepki çeken Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde öğretim görevlisi Ebubekir Sifil son açıklamasıyla yine gündem oldu.

“ERKEK GİTTİĞİ ŞEHİRLERDE FARKLI BİR KADINLA EVLENEBİLİR”

Sifil, bu sefer de evlilikle ilgili açıklama yaptı. Bir erkeğin işi sebebiyle gittiği şehirlerde evlenebileceğini söyleyen Sifil şunları söyledi:

“Bir adam var. İşi gereği çok geziyor. İstanbul, Ankara, Adana, Bursa, İzmir, geziyor adam. İşi bu. Bu adamın İstanbul’da da evi var, İzmir’de de evi var, Ankara’da da evi var, buralarda gittiği yerlerde evlendiği hanımlar var. Gidince o evde kalıyor. Ankara’daki evinde, İzmir’deki evinde, İstanbul’daki evinde.. Bunların her biri onun meşru hanımı. Orada onun evi var, çoluk çocuğu var, şusu var, busu var bu bir nikâh yani.”

“MUTA NİKÂHI DİYEN BİLMİYORDUR”

Yapılan bu evliliklerin ‘Muta’ nikahı olduğuna dair yorum yapanların da bilgi sahibi olmadıklarını söyleyen Sifil, şöyle devam etti:

“Ha bazen öyle olur ki Ankara’ya üç ay, beş ay uğrayamaz. bu nikaha düşürmez, bu bağı bu aktif sona erdirmez. Bu nikah devam ediyor bu evliliğe her iki taraf da devamı doğrultusunda irade koymuş, meşru bir evlilik bu. Sadece hani bizim yerleşik hayatımız her birimizin bir tane evi var, işi orada, eşi orada farklı bir şey. Adamın bir tane evi yok. Işi gereği çok geziyor. Çok evi var. Çok eşi var. Arap ülkelerinden bazılarında bu yaygındır. Ve bunun mutayla falan hiçbir alakası yok. Eğer muta nikahıdır bu ona benziyor diyorlarsa ya bilmiyorlar üçkağıt…”

“DEVE SİDİĞİ İÇİLEBİLİR” DEMİŞTİ

Sifil daha önce de deve sidiği içmenin şifalı olduğunu belirten hadisin doğru olduğunu savunmuş ve deve idrarının ‘şifa’ olduğunu belirtmişti. Sifil bu açıklamasıyla sosyal medyada gündem olmuştu. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.