Bitlis’te toplantı ve gösteri yürüyüşleri yıl sonuna kadar izne bağlandı

Bitlis’te toplantı ve gösteri yürüyüşleri yıl sonuna kadar izne bağlandı
Bitlis’te toplantı, gösteri yürüyüşleri, basın açıklamaları ve benzeri eylem ve etkinliklerin düzenlenmesi yıl sonuna kadar izne bağlandı. DİYARBAKIR...

Bitlis’te toplantı, gösteri yürüyüşleri, basın açıklamaları ve benzeri eylem ve etkinliklerin düzenlenmesi yıl sonuna kadar izne bağlandı.

DİYARBAKIR YENİGÜN - Bitlis’te toplantı, gösteri yürüyüşleri, basın açıklamaları ve benzeri eylem ve etkinliklerin düzenlenmesi yıl sonuna kadar izne bağlandığı bildirildi.    Konuyla ilgili Valilikten yapılan açıklamada, “Toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanunu kapsamı dışında kalan kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşlarının kendi binalarında ve kendi personel ve üyelerine yönelik yapacağı toplantı, tören, karşılama, uğurlama gibi resmi nitelikteki etkinlikler hariç olmak üzere; ilimiz sınırları içerisinde her türlü kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, kurum ve kuruluşun kendi binası dışında yapacakları basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi, anma töreni, şenlik, konser, eğlence, oyun temsili, gösteri ve benzeri tüm eylem ve etkinlikler ile ticari kimliği bulunan özel hukuk tüzel kişilerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere el ilanı, broşür ve benzeri dağıtılması, afiş, pankart asılması, kurum ve kuruluşların mülki idare amirliğine en az kırk sekiz saat önceden (etkinliğin yapılacağı yer, tarih, başlayış ve bitiş saatleri, program bilgisi, idarece talep edilen sair belgeler ve benzeri) bildirimde bulunmak şartıyla tüm toplantı ve etkinliklerin 15.05.2019 ile 31.12.2019 tarihleri arasında mülki idare amirinin iznine bağlanmasına karar verilmiştir.” denildi.

Açıklamanın devamında ise karara uymayanlar ve yapılan ikazlara rağmen kararı ihlal etmeye devam edenler hakkında 2911 sayılı “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Kanunu” ile diğer ilgili kanun hükümleri kapsamında gerekli işlemler yapılacağı ifade edildi. (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.