Emeklilerin bayram ikramiyesi artırıldı

Emeklilerin bayram ikramiyesi artırıldı
TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen "8. Yargı Paketi" kapsamındaki torba yasa ile emeklilerin bayram ikramiyesi yükseltildi.

YENİGÜN HABER – TBMM Genel Kurulu'nda görüşmeleri süren "8. Yargı Paketi"nde yer alan emekli bayram ikramiyesinin 3 bin liraya çıkarılmasını öngören madde kabul edildi. Daha sonra teklifin tamamına yönelik oylamaya geçildi ve teklif kabul edilerek yasalaştı.

TBMM Genel Kurulu'nda, kamuoyunda 8. Yargı Paketi olarak bilinen "Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 659 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi" ve Adalet Komisyonu Raporu görüşüldü.

Muhalefetin teklifleri reddedildi

Muhalefet partilerinin kanundaki bazı madde ve ifadelerin değiştirilmesine dair teklifleri, oylama sonucunda reddedildi.

Görüşmelerde, kabul edilen değişiklik önergesiyle, "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, silahlı örgüt, silahlı örgüte silah sağlama, terörizmin finansmanı suçlarının bir şirketin faaliyeti çerçevesinde işlenmesi hususunda kuvvetli şüphe sebeplerinin varlığı halinde yargı mercilerince kayyım atanmasına karar verildiği takdirde, bu düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 5 yıl süreyle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) kayyım olarak atanabilmesini" içeren düzenleme teklif metninden çıkarıldı.

Daha sonra 22 ile 41. kanun maddeleri üzerine görüşmelere geçildi. Maddeler ve teklifin tamamı oylanarak kabul edilerek yasalaştı.

Teklifin bütünüyle ilgili oylamada 298 milletvekili oy kullandı. 237 vekil kabul, 61 vekil ret oyu verdi.

TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Genel Kurulu 2 Nisan günü saat 15.00'te toplanmak üzere kapattı.

Kaynak:HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.