Diyarbakır Yenigün

Eker: Operasyon Kürtlere değil, teröre karşıdır

Eker: Operasyon Kürtlere değil, teröre karşıdır
10 Kasım 2019 - 15:53

AK Parti Diyarbakır İstişare Toplantısı’nda konuşan önceki dönem Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Barış Pınarı Harekatı’nın Kürtlere karşı değil, ülkenin bekasını tehdit eden terör unsurlarına karşı gerçekleştirildiğini belirterek, AK Parti mensupları olarak bunu bölgede iyi anlatmaları gerektiğini vurguladı

DİYARBAKIR YENİGÜN – AK Parti Diyarbakır İstişare Toplantısı,  AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’nda milletvekilleri, belediye başkanları, il ve ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri,kadın ve gençlik kolları başkanlarının katılımı ile yapıldı. Toplantıda konuşan önceki dönem Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve Milletvekili. Mehmet Mehdi Eker,yurt dışına düzenlenen terör operasyonlarına değindi. Barış Pınarı Harekatı’nın Kürtlere değil terör örgütlerine karşı yapıldığını anlatan Eker, bölgedeki AK Parti mensupları olarak bunu halka iyi anlatmaları gerektiğini söyledi.

‘Harekatın Kürt kardeşlerimizle ilgisi yok’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durmaları gerektiğini vurgulayan Eker, “Barış Pınarı Harekatının Kürt kardeşlerimizle ilgisi yok. Tek sorunumuz islam meridyenlerimi çökertmeye çalışanlar ve terör örgütleriyledir. AK parti teşkilatları olarak birlik beraberlik içinde olmalıyız. Liderimize her türlü maddi manevi desteği sağlamak zorundayız. O ulusal şekilde Türkiye’mizi temsil ediyor. Misyonumuz farkında olarak işlerimizi yapacağız” dedi.

‘Hizmetlerimize kararlı şekilde devam edeceğiz’

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ise cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ve Bakan Eker’in öncülüğünde bölge halkına hizmet etmeye devam edeceklerini kaydetti. Beyoğlu, “Çok verimli bir toplantı oldu.Tüm sorunları istişare ettik.Sayın cumhurbaşkanımızın liderliği ve sayın bakanımız Mehmet Mehdi Eker’in destekleriyle hizmetlerimize kararlı şekilde devam edeceğiz” diye konuştu.  Toplantıda yerel yönetimler ile parti teşkilatları arasındaki koordinasyon da ele alındı. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım