AÖL'de sınav yerini zamanında değiştiremeyenler ne yapmalı?

AÖL'de sınav yerini zamanında değiştiremeyenler ne yapmalı?
06-07 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacak olan Açık Öğretim Kurumları 2'nci Dönem Sınavlarında öğrencilerin yerleştirme işlemleri tamamlandı, kullanılacak...

06-07 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacak olan Açık Öğretim Kurumları 2'nci Dönem Sınavlarında öğrencilerin yerleştirme işlemleri tamamlandı, kullanılacak binalar belirlendi. Peki sınav günü başka bölgede sınava girmek isteyen öğrenciler ne yapmalı?

DİYARBAKIR YENİGÜN - 06-07 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacak olan Açık Öğretim Kurumları 2018-2019 2'nci Dönem Sınavlarına girecek olan öğrencilerin yerleştirme işlemleri tamamlandı, kullanılacak binalar ve öğrenci sayıları Mebbis Bina Modülüne işlendi.

Sınav günü başka bölgede sınava girmek durumunda olan öğrenciler, 20 Mart-01 Nisan 2019 tarihleri arasında yedek salon için başvuruda bulunabilecek.

Yedek Salon Aday İşlemleri hakkında yapılması gereken iş ve işlemler, İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Sınav Komisyonlarınca 20 Mart 2019- 01 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacak. Açık Öğretim Sınavlarında, Yedek Salonlarda sınava girmek isteyen öğrencilerin; dilekçe ve mazeretlerini belirten belgelerle, ilgili İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine şahsen müracaat etmeleri gerekmekte.

Hangi sınav saat kaçta başlayacak?

Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi sınavları ile Açık öğretim Ortaokulu sınavlarının birinci oturumu cumartesi günü saat 09.30'da, 2'nci oturumu cumartesi günü saat 14.00'de. Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi sınavlarının 3'üncü oturumu pazar günü saat 14.00'de başlayacak.

Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi sınavlarının süresi 180 dakika. Açık öğretim Ortaokulunun oturum sınav süresi ise 150 dakika olarak uygulanacak. (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.