Şehir Plancıları Odası: Tehdit ediliyoruz

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şehir Plancıları Odası Diyarbakır Şubesi yöneticileri, ranttan beslenen kimi çevreler tarafından tehdit edildiklerini duyurdu

 

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne bağlı (TMMOB) Şehir Plancıları Odası  (ŞPO) Diyarbakır Şubesi, üye ve yöneticilerinin tehdit edildiğini açıkladı. Şube tarafından yapılan açıklamada, üye ve yöneticilerinin hedef gösterildiği ve itibarsızlaştırılmak istendiği savunuldu.  Mezopotamya Ajans’ta yer alan habere göre açıklamada, “Özellikle son bir yıldır TMMOB`ye bağlı meslek odalarının  ‘Bu Kent Sahipsiz Değildir’ diyerek sahip çıktığı Diyarbakır`da yürütülen meslek etiğine aykırı, hukuksuz uygulamalar karşında yapılan itirazlar ve kazanımla sonuçlanan yargılama süreçleri neticesinde meslek odaları kayyum yönetimdeki Diyarbakır Belediyesi ve diğer kurumlar tarafından hedef gösterilmiştir. Bunun sonucunda gerek TMMOB‘ye bağlı meslek odalarımız gerekse Şehir Plancıları Odası Diyarbakır Şube Yönetim Kurulu üyelerimiz tehditlere maruz kalmış görevlerini yapmaları engellenmek istenmiştir” denildi.

‘Mücadele etmeye devam edeceğiz’

Tehditlere tepki gösterilen açıklamada, “Şehir Plancıları Odası ve bağlı tüm birimleri olarak kente, topluma ve mesleğe olan sorumluluklarımız gereği; toplum yararı ile uyuşmayan, doğal ve kültürel değerlerin yitimine sebep olan, halk iradesinin yok sayan kayyum politikalarına ve kamu yararının korunmasına engel olan tüm uygulamalara karşı, mücadeleye etmeye devam edeceğiz” diye kaydedildi. Açıklamada, “Kayyum tarafından hedef gösterilen Şehir Plancıları Odası Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu üyelerimiz kamu yararına aykırı hareket eden mülk sahipleri tarafından tehdit edilmiştir. Yönetim Kurulu üyelerimizi hedef gösteren ilgili kamu kurum ve yöneticilerine ve ilgili mülk sahiplerine Şehir Plancıları Odası`nın Anayasa`dan aldığı yetkiyi kullanan kamu kurumu niteliğinde denetleyici kimliği açık olan bir meslek örgütü olduğunu tekrar hatırlatıyor ve kendilerini sorumlu davranmaya davet ediyoruz” ifadeleri yer aldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Şehir Plancıları Odası: Tehdit ediliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Diyarbakır Yenigün Gazetesi - Son Dakika Diyarbakır Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin