Almanya Büyükelçiliği'nden HÜDA PAR’a ziyaret

Almanya Büyükelçiliği'nden HÜDA PAR’a ziyaret
Almanya Büyükelçiliği Siyasi İşler Dairesi ve Başkâtip Amann, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği bölgede, HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığını...

Almanya Büyükelçiliği Siyasi İşler Dairesi ve Başkâtip Amann, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği bölgede, HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığını ziyaret etti.

Almanya Büyükelçiliği Siyasi İşler Dairesi ve Başkâtip Paul Amann, HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Osman Aktaş tarafından kabul edildi.

Basına kapalı gerçekleşen görüşmede; Türkiye'de yaşanan gelişmeler, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler, HÜDA PAR'ın konumu, bakış açısı ve bölgedeki son durum konuları ele alındı.

Tercüman eşliğinde Başkâtip Paul Amann'ın sorularını cevaplayan İl Başkanı Aktaş, başta Türkiye ve bölgede yaşanan gelişmeler olmak üzere, partilerdeki son durum, ekonomi konusunda gelinen nokta, çözüm sürecinde yapılan yanlışlıklara dair açıklamalarda bulundu.

HÜDA PAR'ın stratejisi, gayesi ve hedefleri hakkında da bilgi veren Aktaş, HÜDA PAR'ın hangi partiye daha yakın olduğu sorusuna dair verdiği cevapta ise İslami ve siyasi bakış açısı olarak kimseyi ayrıştırmadıklarını, ortak paydada yakınlık gösterdiklerinin altını çizdi.

HÜDA PAR'ın yerel seçime katılmama konusundaki soruya da cevap veren Aktaş, "Yerel seçimlere katılmama konusunda bir basın açıklaması yapmıştık. Var olan çalışmalarımızın niteliğini artırmak, daha etkili bir siyasetle yolumuza devam etmek, bundan sonraki seçimlere daha güçlü girebilmek amacıyla teşkilat, kadro ve eğitim alanlarına yoğunlaşmak için 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine katılmama kararı almıştık. Bunun haricinde başka bir mesele yok. Başka bir partiyi destekleme konusunda da herhangi bir açıklamamız yoktur." bilgisini paylaştı.

Yaklaşık bir saat süren görüşme, iyi niyet ve başarı temennileriyle son buldu. (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.