Diyarbakır Yenigün

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Baktık ki olmuyor kapıları açmak zorunda kalırız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Baktık ki olmuyor kapıları açmak zorunda kalırız
08 Kasım 2019 - 9:31

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Destek gelse de gelmese de Suriyeli misafirlerimize ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Baktık ki olmuyor kapıları açmak zorunda kalırız.” dedi.

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ortak basın toplantısı düzenledi. Bağdadi’nin yakın çevresinden 13 kişinin yakalandığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan , “Mazlum Kobani denilen adamın Bağdadi’den farkı yok” dedi. Erdoğan, ABD ziyaretiyle ilgili de, “İkili ilişkilerimiz başta olmak üzere bölgesel sorunları ele alacağız. Görüşmede S-400, Patriot ve F-35 konuları yer alacak” açıklamasında bulundu. Suriyeli mülteciler konusunda ise Erdoğan, “Destek gelse de gelmese de Suriyeli misafirlerimize ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Ancak tabii bu da bir yere kadar. Biz de bir söz var, ‘Zira bu terazi bu kadar sıkleti çekmez.’ Baktık ki bu iş olmuyor, daha önce de söyledim, kapıları açmak zorunda kalırız. Kapıları açtığımız zaman zaten nereye gideceği malumdur ama Macaristan’a uğramadan giderler, onu da zaten onlar biliyor” cevabını verdi. (İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım