Vali Akkoyun: Huzur yoksa hizmet de yok

Vali Akkoyun: Huzur yoksa hizmet de yok
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, hayırlı olsun ziyaretine gelen gazetecilere önceliklerini ve hizmet anlayışını aktardı. Akkoyun, basın mensuplarından doğru habercilikle işbirliği yaparak şehrin gelişimine katkı sunmalarını talep etti.

Mardin Valiliğine atanan Vali Tuncay Akkoyun ziyaretleri kabul etmeye devam ediyor. İlçe ziyaretlerini, iş insanları ve vatandaş buluşmalarını sürdüren Vali Akkoyun, Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik, Küresel Gazeteciler Konseyi İl Temsilcisi Adana Avuka, Midyat Turabdin Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Süleyman İş, İletişim Gazetesi İmtiyaz Sahibi Rıdvan Fidan, Mardin Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Akgül, Radyo Zergan İşletmeci ve Sahibi Yılmaz Çiçekana, Midyat Hür Haber Muhabiri Süleyman Tunç ve Midyat AA Muhabiri Selahattin Erol’u Valilik Dara Toplantı salonunda kabul etti. Gazetecilerle tanışma faslının ardından, Vali Akkoyun önceliklerini sıraladı, hizmet akışında meydana gelen aksaklıkların basın mensupları tarafından dile getirilmesinden memnuniyet duyacağını ifade etti.

ÖNCELİKLERİMİZİN BAŞINDA HUZUR GELİR

Vali Akkoyun, huzur ve güvenin olmadığı yerde, hizmetin de olmayacağına dikkat çekerek “ Mardin de huzur sağlanmış, huzurlu bir şehir haline gelmiştir. Huzurun ve güvenin olmadığı yerde hizmetin olmayacağını biliyoruz. Önceliklerimiz başında terörle ve uyuşturucu ile mücadele gelir. Koordineli ve planlı olarak terör ve uyuşturucu ile mücadelemizi sürdürüyoruz. Göçmen kaçakçılığı ile ilgili de çalışmalarımız sürüyor. Bu işin organizatörlerine dönük kararlı bir mücadelemiz var. Mardin il genelinde uyuşturucuya karşı etkili bir mücadele vermeye devam edeceğiz “ dedi.

GENÇLERİMİZİ ZEHİRLEMEK İSTEYENLERE İZİN VERMEYECEĞİZ

Okul bahçelerinde ve etraflarında sürekli denetim ve kontrollerin yapıldığına dikkat çeken Vali Akkoyun” güvenlik birimlerimiz, okul bahçelerinde, okul önlerinde ve etraflarında sürekli olarak kontrol hizmetlerini sürdürüyorlar. Okul yöneticileri, aileler ve öğrencilerle işbirliği yaparak, uyuşturucu ve teröre boş alan bırakmayacağız. Gençlerimizi zehirlemek isteyenlere karşı tavrımız nettir. Müsamaha ve müsaade etmeyeceğiz.” Şeklinde konuştu.

HİZMET YÜRÜTÜMÜNDE HERKES SORUMLULUK ALMALI

Bazı hizmetlerin yürütümünde sorumluluk alınmaması durumunda sürenin uzayacağını kaydeden Vali Akkoyun, istimlaklerde bire bir görüşmelerin sorunları çözüme kavuşturabileceğini söyledi. Akkoyun “ Kaymakamlarımızın ve yetkili hizmet birim amirlerinin sorumluluk ve inisiyatif kullanmaları gerekir. Boğazına bir şey girmiyorsa, Devleti zarara sokmuyorsa ve birilerini nemalandırmıyorsa, amaç ve hedef vatandaşın yaşamını kolaylaştırmak ise arkadaşlarım çekinmeden karar verip hizmetlerini yürütsünler. Bu hizmetleri yürütürken bizi de arkalarında görecekler “ dedi.

ŞEHİR STADI TAMAM, ÇEVRE YOLU PROJESİ YAKINDA

Başlatılan çalışmalara hız verildiğini ifade eden Vali Akkoyun, temel sorunların başında gelen çevre yolu projesinin yakında hayata geçeceğini aktardı. Akkoyun “ Mardin içine acil ihtiyaç olan Şehir Stadı için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Prof.Dr. Vedat Işıkhan’ın destekleriyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a aktar. Cumhurbaşkanımızın talimatları ile donanımlı bir şehir stadı için çalışmalar başlatıldı. Mardin’in öncelikli ve hayati önem taşıyan ihtiyaçlarını kararlılıkla gidermeye gayret göstereceğiz. Bu konu vatandaşımız bilgilendirmede hizmetteki aksamaları hatırlatmada siz basın mensuplarına da görev düşüyor” şeklinde sözlerini sürdürdü

KÜLTÜREL DEĞERLER KORUNACAK, ŞEHİR GERÇEK KİMLİĞİNE KAVUŞACAK

Mardin’in tarihi dokusunun ve kültürel değerlerinin korunacağının altını çizen Vali Akkoyun “Mardin’in tarihi dokusunun korunması ve şehrin gerçek kimliğine kavuşması için cadde, sokak ıslah ve iyileştirme çalışmalarımız devam edecek. Hizmette önceliğimiz vatandaş memnuniyetidir. Vatandaşımızın mağdur olacağı, mutsuz olacağı çalışmalar bizi de rahatsız eder” dedi.

Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik, Mardin’in kalkınması ve vatandaş odaklı yapılacak hizmetlerin destekçisi ve takipçisi olacaklarını belirterek, gazetecilere sıcak ve samimi karşılayan Vali Akkoyun’a teşekkür etti. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.