VİDEO HABER: "TV'leri Kapatıyoruz Kitap Okuyoruz"

VİDEO HABER: "TV'leri Kapatıyoruz Kitap Okuyoruz"
Bitlis'te Kütüphane Haftası dolayısıyla "TV'leri Kapatıyoruz Kitap Okuyoruz" projesi hayata geçirildi. DİYARBAKIR YENİGÜN - Bitlis Gençlik ve Spor...

Bitlis'te Kütüphane Haftası dolayısıyla "TV'leri Kapatıyoruz Kitap Okuyoruz" projesi hayata geçirildi.

DİYARBAKIR YENİGÜN - Bitlis Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Kütüphane Haftası dolayısıyla "TV'leri Kapatıyoruz 21'den 21'e Kitap Okuyoruz" projesi hayata geçirildi.  Proje, il genelinde ilk olarak kız ve erkek yurtlarında uygulanmaya başlandı.

Proje kapsamında her gün saat 21.00'da başlamak üzere 21 dakika boyunca kitap okunacak. İlk olarak il genelinde kız ve erkek yurtlarında başlatılan projenin, toplumun tüm kesimlerinde yaygınlaştırmayı hedeflediklerini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Savaş Bulan, proje kapsamında kitap okuma oranını artıracaklarını söyledi.

Beşminare Kız Yurdunda, Bitlis Vali Yardımcısı Tamer Kılıç'ında katılımıyla başlatılan projeye yurtta kalan tüm öğrenciler destek verdi. Proje sayesinde Bitlis'te okuma farkındalığının devam etmesi gerektiğini belirten Kılıç, 'Kitap insanın en iyi dostudur.' kavramını, insanların tam olarak idrak etmediklerini ifade etti.

Projenin açılış konuşmasını yapan Bulan, ilkokul çağındaki öğrenciler ve gençlerin kitap okuma alışkanlıklarının geliştirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Bulan, "Gelişim çağındaki öğrencilerin gelişimine katkı sunması, beceri ve kendilerini ifade etmek üzere bilinçlendirmeyi hedefleyerek, bu kitap okuma halkasını daha da genişleteceğiz. Evlerimizde, yurtlarımızda ve gençlik merkezlerimiz de her gün saat 21'de başlamak üzere, 21 dakika kitap okumayı, bu alışkanlığı devam ettirmek üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kültür Müdürlüğünün katkılarıyla pansiyonlarda kalan öğrencilerimize, gençlik merkezlerimizde uygulayacağız. Faaliyetlere katılan gençlerimiz, ayrıca evlerimiz de ailelerimizin ve ebeveynlerimizin de katılımıyla bu geniş halkayı büyütmeyi hedefliyoruz." dedi. (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.