VİDEO HABER: Remzi Dayan 6. kez güven tazeledi

VİDEO HABER: Remzi Dayan 6. kez güven tazeledi
Diyarbakır ASKF’nin Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste halinde gerçekleştirilen Genel Kurul’da mevcut başkan Remzi Dayan 6. kez güven tazeledi....

Diyarbakır ASKF’nin Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste halinde gerçekleştirilen Genel Kurul’da mevcut başkan Remzi Dayan 6. kez güven tazeledi. Yeni yönetime kurulu arkadaşları ile birlikte amatör spor kulüplerinin yaşamış olduğu sorunlara ellerinden geldiğince çözüm arayacaklarını vurgulayan Dayan, “Hepimiz birlikte bir aileyiz. Eğer güçlü bir aile olmak istiyorsak sonuna kadar beraber hareket etmek zorundayız” dedi.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Ufuk TEKER

DİYARBAKIR YENİGÜN - Diyarbakır Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun (ASKF) Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Yenişehir İlçesi’ndeki Sümerpark Resepsiyon salonunda gerçekleştirilen kongreye, federasyon delegelerinin yanı sıra kentteki spor camiası da katıldı.  Kongre divan heyetinin oluşturulması ile başladı. Abdulsamet Karakaş’ın divan başkanlığı yaptığı kongrede divan katipliğini ise Nadir Şehir ile Aykut Gençoğlu yaptı. Faaliyet ve Denetleme raporlarını Veysi Koyun okuyarak oy birliğine sundu. Yapılan oylamadan sonra Remzi Dayan 6. kez güven tazeleyerek Diyarbakır ASKF Başkanlığına seçildi.

“Olağanüstü bir süreçten geçtik”

Seçimden sonra delegelere hitaben konuşan Dayan, “Amatör spor kulüpleri federasyonu bürokrasi ile iç içedir. Kulüplerin sorunlarını bürokrasiye taşıyan merciidir. Biz bu görevimizi kabul ediyoruz. Ama olağanüstü bir süreçten geçtik. Bundan önceki süreçlerde normal belediye başkanlarımızla diyaloglarımız fevkalade iyiydi. Ve hemen hemen ayda bir gün, haftada bir gün görüşme sağlıyorduk. Sorunlarımızı dile getiriyorduk.  Ondan sonra belli bir ara,  demokrasinin bir süreci oldu. Kayyumlar geldi. Kayyumdaki arkadaşlarımız bütün ısrarlarımıza rağmen,  bütün raporlarımıza rağmen, kulüplerimizin bütün sorunlarına rağmen bir hassasiyet sağlayamadılar. Hep olur, olacak, tamamdır, talimat vereceğiz, bu işi yapacağız diye hep ertelediler. En sonunda 2018-2019 sezonunda kulüplere bir katılım bedeli ödetildi. Ve malzemeler dağıtıldı malzemeler de maalesef sezona yetişmedi.  Alan kulüplerimiz de o sezon yeterince faydalanamadı. Şu anda yeniden seçilen ve halk iradesi ile belediye başkanlığı görevine başladıktan sonra bu yeni seçilen yönetim yine büyükşehir belediyesi diğer belediyelerle sağlıklı ilişkilere gireceğiz. Kurumlarımızın, kulüplerimizin sorunları ve ihtiyaçlarını oraya taşıyacağız” dedi.

“Hepimiz birlikte bir aileyiz”

Kentteki amatör spor kulüplerinin tesis sorunu olduğunu vurgulayan Dayan,  “Gençlik Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne rapor sunduk, sunmaya devam edeceğiz. Israrla takipçisi olacağız. Yine buradaki tesislerimizin yapılan bütün eksiklere rağmen, bütün tespitlere rağmen bütün raporlara rağmen hala eksikler devam ediyor. O eksiklerin de takipçisi olacağız. Bunu sürekli gündemleştireceğiz. Bizimle olan irtibatınıza ara vermeyin, askıya almayın. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu güçlü olduğu zaman siz de güçlü olursunuz. Kulüplerin gücüyle Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu güçlü olur. Eğer kulüpler desteğini çekerse Amatör Kulüpleri güçsüz olur. Hepimiz birlikte bir aileyiz. Eğer güçlü bir aile olmak istiyorsak sonuna kadar beraber hareket etmek zorundayız. Bundan böyle de yeni seçilen genç ve dinamik yönetimiyle sorunların çözümü konusunda elimizden geleni yapacağız. Beni destekleyen ve desteklemeyen bütün delegelerimize teşekkür ediyorum. Hizmetimize kaldığımız yerden devam edeceğiz”  diye konuştu.

Yönetim kurulu

Gerçekleştirilen Genel Kurul sonrasında ASKF Başkanı Remzi Dayan, Genel Sekreter Veysi Koyun, Yönetim Kurulu Üyeleri Kenan Aksu, Faruk Beytar, Teyfur Dolan, Şeyhmus Kızılaslan, Burhattin Atalay, Ekrem Senvar, Osman Ocaklik, Aslan Umut Bakır,İskan Yusufoğlu, Bahattin Ar, Metin Kale, Mehmet Deri, Adnan Zengin, Abdurahman Felek, Orhan Çoban oldu.  Denetleme Kurulu üyeliğine ise Latif Doğan, Muzaffer Ensarioğlu, Zeki Sain seçildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.