Deprem bölgesinde mücbir sebep hali uzatıldı

Deprem bölgesinde mücbir sebep hali uzatıldı
Deprem bölgesindeki 4 il ve 2 ilçede mücbir sebep hali 5 ay daha uzatıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, deprem bölgesindeki illerindeki mücbir sebep haline ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, "Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep ilinin İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki mükellefler için 30.11.2023 günü sonu itibarıyla sona erecek mücbir sebep halini 30.4.2024 Salı günü sonu itibarıyla sona ermesi uygun bulunmuştur" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamaya göre, belirtilen bölgelerdeki mükellefler, mücbir sebep halinin başladığı 6 Şubat 2023 tarihinden mücbir sebep halinin sona ereceği 30 Nisan 2024 tarihine kadar verilmesi gereken beyanname ve bildirimlerini 15 Mayıs 2024 sonuna kadar verilebilecek. Bu beyannamelere ve bildirimlere istinaden tahakkuk eden vergiler ile 2023 yılı motorlu taşıtlar vergisinin ikinci taksiti ve 2024 yılı motorlu taşıtlar vergisinin birinci taksiti 31 Mayıs 2024’ün sonuna kadar ödenebilecek.

ÖDEME SÜRELERİ DE UZADI

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya ile Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki vergi dairelerine borçlu mükellefler yapılandırma başvurularını 31 Temmuz 2024’ün sonuna kadar yapabilecek. İlk taksitlerini (peşin ödeme dâhil) 31 Ağustos 2024 tarihine (bu tarihin hafta sonu tatiline rastlaması nedeniyle 2 Eylül 2024 Pazartesi gününe) kadar, diğer taksitlerini de bu taksiti takip eden aylık dönemler halinde ödeyebilecek. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.