Diyarbakır’da Hamas’ın katılımıyla Aksa Tufanı'na destek mitingi

Diyarbakır’da Hamas’ın katılımıyla Aksa Tufanı'na destek mitingi
HÜDA-PAR tarafından tertiplenen ve Hamas yetkilisinin de katılımıyla Aksa Tufanı'na destek mitingi düzenlendi.

HÜDA-PAR, İsrail’in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki göstermek amacıyla ve Hamas’ın başlattığı Aksa Tufanı operasyonuna desteklerini bildirmek üzere İstasyon Meydanı’nda bira araya geldi. Mitinge HÜDA-PAR, sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra Hamas Alimler Birliği Dış Ülkeler Sorumlusu Dr. Nevvaf Tekruri katıldı.

Mitingde konuşan HÜDA PAR Gençlik Politikaları Başkanı ve Mersin Milletvekili Faruk Dinç, konuşmasına, birkaç gün önce Ankara’da Meclis'te Filistin Sağlık Bakanı ile bir görüşme sağladıklarını hatırlatan Dinç, bakanın kendisine, "Aksa Tufanı Harekâtının başlamasından hemen sonra dünyada hiçbir yerde Filistin’e destek gösterileri yok iken, Diyarbakır’da yürüyüşler yapıldı. Bu bizi çok memnun etti." dediğini aktardı.

Diyarbakır’dan, İstanbul’dan ve Türkiye’nin dört bir yanından Aksa’da yaşanan zulümleri duyurmak için burada olduklarını ifade eden Dinç, Filistin’de insanlık suçu işlendiğini; siviller, yaşlılar, kadınlar ve kucağındaki bebeklerle beraber katledildiğini belirtti. İsrail’in hastaneler, ambulanslar ve insani yardım konvoylarını da bombaladığını, Gazze'yi binlerce ton bombalarla yakıp yıktığını ifade eden Dinç, şunları kaydetti:

"75 yıldır terör şebekesi bu vahşeti işliyor. Filistin halkı kendi başının çaresine bakmak için işgalcilere tufan olmak zorunda kaldılar. Ama düşmanlarına benzemediler. Çocukları öldürmediler. Aksa Tufanı harekâtı 75 yıldır yapılan zulümlerin oluşturduğu öfkenin tufan olup patlamasıdır. Son bir aydır Filistinliler uluslararası kamuoyuna, Birleşmiş Milletlere, İslam ülkelerine çağrıda bulunuyorlar. Kimse, kınamadan başka bir şey yapmadı. Tarih; İşgalci Siyonistlerin bir kedisi ölse hoplamaya hazır olanlar ile Filistin’de binlerce çocuğun katledilmesine sesiz kalanları unutmayacaktır."

Dinç’in ardından söz alan Hamas Alimler Birliği Dış Ülkeler Sorumlusu Dr. Nevvaf Tekruri, daha önceleri, Filistin'in hazırlık yapılması çağrısında bulunduklarını ifade ederek, “Artık zamanı geldi. Sizler şu cihatta kardeşlerinize ortaksınız. Bu cihat, izzet ve şeref cihadıdır. Bu cihat, bazılarının yüzünü ortaya çıkardı. Filistinlileri destekleyenleri ve hainlerin yüzünü ortaya çıkardı." diye konuştu.

"SAVAŞIN BAŞLAMASINA SEBEP OLANLAR İŞGALCİLERDİR"
Bazılarının, "Niçin Hamas, İsrail’e saldırdı?" diye soru yönelttiğini belirten Tekruri, "Bu, akıllı bir insanın soracağı bir soru değildir. Bu cihat aslında 100 yıl önce başladı. Ne zamanki Theodor Herzl, Abduhamid'den topraklar istedi o da vermedi, işte o dönemden bu yana cihat başladı. Abdulhamid Han'dan bu yana başlayan bu cihat, İzzeddin Kassam ile devam etmiş, bugün Kassam Tugayları ile devam etmiştir. Bugün bu savaşı aslında başlatan siyonistlerdir ki onlar sürekli Mescid-i Aksa'ya ve kutsallarımıza saldırmışlardır. Cenin bölgesini kana bulayan, orayı tarumar eden siyonistlerdir. Savaşın başlamasına sebep olanlar onlardır. Kassam Tugaylarının, silahlarını sivillere yöneltmiş sanıyorlar Hayır, onlar Filistin'i, Gazze'yi, Kudüs'ü korumak için silahlarını yöneltmişlerdir." diye konuştu.

"BİZLER 100 YILDIR KAZANIYORUZ VE KAZANMAYA DEVAM EDECEĞİZ"
Tekruri, "İsrail 5 sefer Gazze'ye saldırdı. ABD'de de işgale, "kendisini muhafaza ediyor' dedi. Üzülerek söylüyorum ki bazı Arap devletleri de bunu söyledi. Kardeşlerim bu cihadımız, Netenyahu'nun burnunu yere sürttü, askerlerini toprağa yığdı. Netenyahu dönemi bitmiştir. O kendi başarısızlığını hafifletmek için bu savaşı veriyor. Şu bilinsin ki onların başlattığı savaş, onların içinde yenilgiye uğrayanlar içindir. Bizler 100 yıldır kazanıyoruz ve Allah'ın izniyle Allah'ın askeriyle kazanmaya devam edeceğiz. Kalplerinizi imanla, beyinlerinizi ilimle, vücudunuzu da kuvvetle hazırlayın ki Aksa'yı, Kudüs'ü ve Filistin'in tüm topraklarını fethedelim. Size, Filistin'deki kardeşlerinize sadaka verin demiyorum ancak oradaki kardeşlerimizi de görmezlikten gelmeyin. Çünkü bu da sizin cihadınız olacaktır” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.