Diyarbakır Yenigün

VİDEO HABER – Rögar sorununu mahalle sakinleri giderdi

VİDEO HABER – Rögar sorununu mahalle sakinleri giderdi
22 Eylül 2020 - 11:48

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde tıkanan ve ardından taşan rögar sorununu, mahalleli kendi imkanlarıyla çözdü

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Diyarbakır Merkez Bağlar ilçesine bağlı Fatih Mahallesi Kılavuz caddesinde bir hafta önce rögarın tıkanması sonucu binayı atık su gideri bastı. Durumu fark eden mahalleli iddiaya göre DİSKİ’yi telefonla arayarak oluşan arızanın giderilmesi konusunda müracaatta bulundular. Mahalle sakinlerinin iddialarına göre DİSKİ görevlileri bir hafta sonra müdahale edebileceklerini belirttiler. Bir hafta boyunca çevrede oluşan kötü kokuya dayanamayan mahalleliler kendi imkanları ile işçi çalıştırarak rögar sorununu giderdiler. Duruma tepki gösteren mahalle sakinlerinden Mehmet Nur Kaymaz, “Evimin önündeki rögar tıkanmış. Bir haftadan bu yana durumu DİSKİ’ye bildirmemize rağmen olumlu bir cevap vermedi. Rögarın tıkanması sonucu evde oluşan kötü kokudan dolayı duramadık. DİSKİ’den netice alamayınca kendi imkanlarımızla işçi tutarak rögardaki tıkanıklığı giderdik.” dedi. Kaymaz, “DİSKİ bizlere yardımcı olmuyorsa peki görev alanı nedir? Coronavirüs diyorlar, bu koku virüsten daha kötüdür.” ifadelerini kullandı.

‘DİSKİ’nin bu tutumunu kabul etmiyoruz’

İlgili kurumların sorunlarla ilgilenmediğini belirten Sultan Karakuzu ise “5-6 gündür bu durumdayız. DİSKİ’yi arıyoruz, bizlere bir hafta sonra müdahale edeceklerini söylüyorlar. Burada Suriyeli bir aile kalıyor ve 6 aylık bebeği var. Kanalizasyon giderinin içerisinde kalmışız. DİSKİ’nin bu tutumunu kabul etmiyoruz.” şeklinde konuştu. Karakuzu, “Su faturasından dolayı suyumuzu kesmesini bilirler fakat gelip kanalizasyonumuzu temizlemiyorlar. Bize Coronavirus’ten dolayı temizliği öneriyorlar. Bu gider suyunun içerisinde ne derece temizliğe dikkat edebiliriz.” diye belirtti. Söz konusu iddialara ilişkin görüşüne başvurulan DİSKİ ise, herhangi bir şikâyet kaydının oluşması durumunda gün içerisinde olaya müdahale ettiklerini belirterek şu ana kadar böyle bir arızanın olduğuna yönelik kayıt oluşturulmadığını ifade ettiler. (İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım