Diyarbakır Yenigün

VİDEO HABER – Her yıl aynı eziyet!

VİDEO HABER – Her yıl aynı eziyet!
19 Mart 2020 - 12:38

Son günlerde Diyarbakır’da sağanak şeklinde yağan yağmur, şehrin alt yapı bakımından yetersiz olduğu alanlarda olumsuz görüntüler yaşamasına sebep oluyor

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Diyarbakır Yenişehir ilçesine bağlı Sezai Karakoç Bulvarı Alipınar Köprülü Kavşağında da sağanak yağmurdan sonra caddede su birikintileri oluştu. Alipınar Köprülü Kavşağında oluşan su birikintisinin çevrede bulunan herkesi olumsuz etkilediğini belirten Cadde Esnafı, yaşanılan bu manzaranın her yıl tekrarlandığını söyledi. Cadde üzerinde karşıdan karşıya geçmenin çok zor olduğunu belirten cadde esnafı, yetkililerin yaşadıkları sıkıntıyı bir an önce çözmeleri gerektiğini söyledi.   Cadde üzerinde su birikintilerinin her sağanak yağmurdan sonra oluştuğunu belirten Veli Barut, “Yıllardan beridir bu caddede esnafım. Alipınar Köprülü Kavşağında her yıl bu manzara ile karşı karşıya kalıyoruz. Fakat herhangi bir yetkili çıkıp da bu sıkıntıyı şu ana kadar gidermedi. Gördüğünüz gibi her tarafı sel almış vaziyettedir. Maalesef halkımızı düşünen yetkililerimiz yok. İnsanlarımızın sıkıntılarını kendine dert eden yetkililerimiz yok. Aslında millete hizmet etmek çok güzel bir şey. Bundan dolayı yetkililerimiz, biz esnafların sıkıntılarını gidermesi için çaba göstermesi gerekiyor.” dedi.

‘Yıllardır aynı zorluğu yaşıyoruz’

Sağanak şeklinde yağan yağmurdan sonra karşıdan karşıya geçmenin çok zorlaştığını belirten Osman Cebe, “13 yıldır bu caddede esnafım. Yıllardan beridir bu caddede alt yapı bozukluğundan dolayı yağmur yağınca bu sıkıntıyı çekiyoruz. Yetkililerimizin birçok kaleme bütçe ayırdığını bildiğimiz için buranın sıkıntısı için de bir düzenleme yapmalarını istiyoruz. Öğrenciler sabah okula giderken ve aynı şekilde normal vatandaşlar sabah karşıdan karşıya geçerken çok sıkıntı çekiyor. Hatta benim evim karşıda olmasına rağmen lokantama sabah gelmek için karşıdan karşıya araba ile geçmek zorunda kaldım. Kısacası ne zaman 15 dakikalık yağmur yağsa bu sıkıntı ile karşı karşıya kalıyoruz. Bundan dolayı yetkililerden rica ediyoruz. Gelip caddemizin sıkıntısını gidersinler.” ifadelerini kullandı. Alipınar Köprülü Kavşağı alanında alt yapının yetersiz olduğunu belirten Sedat Çiçek, “Bu caddede fırıncıyım. Şehrimize yağmurun yağması ile birlikte alt yapının yetersiz oluşundan dolayı bu manzara ile karşı karşıya kalıyoruz. Buradan yetkililerimize çağrımız, alt yapımızı daha kullanışlı ve bu sıkıntıları yaşatmayacak şekilde yapmalarıdır. Kış aylarında buraları yaşanılabilir hale getirmelerini istiyoruz. Çalıştığımız fırın, yoldan daha aşağı bir konumda olduğu için sağanak yağmur olduğunda içeriyi sürekli su basıyor. Baktığımızda bu manzara inanın kentin her tarafında yayılmış durumdadır. Sadece buraya özgü bir görüntü değildir. Bu da şehrimizin alt yapısının çok iyi olmadığını gösteriyor. Hatta lağımların patlaması sonucu buralarda birçok hastalığın bulaşması söz konusudur. İnsanlarımızın sağlığı tehlikededir. Yetkililerden rica ediyoruz bu sıkıntıyı bir an önce çözüme kavuştursunlar.” şeklinde konuştu.

‘Her yıl aynı manzaranın sıkıntısını yaşıyoruz’

 

Yetkililerden yaşadıkları mağduriyetin giderilmesini isteyen Civan Yaşar, “Bu caddede esnafım. Her yıl gördüğünüz manzaranın sıkıntısını yaşıyoruz. Caddede o kadar su birikmiş ki insanlarımız karşıdan karşıya geçemiyor. Dükkanım da tam su birikintisinin olduğu yerin ortasında olduğu için vatandaşlar buraya gelemiyor. Bu durumun da sıkıntısını çekiyoruz. Bunun dışında öğrenciler sabah okula gitmek için karşıya geçemiyor. Ya da öğrencilerin servisleri kaldırımların dibine kadar yanaşmak zorunda kalıyor.  Yetkililerden isteğimiz mağduriyetimizi gidermeleridir. Bu caddeye bu görüntü maalesef yakışmıyor.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım