Diyarbakır Yenigün

Video Haber: Ana yolda göçük meydana geldi

Video Haber: Ana yolda göçük meydana geldi
15 Ocak 2019 - 15:00

Siirt’te ana yolda yaklaşık 2 metre genişlikte ve 4 metre uzunlukta göçük meydana gelirken, daha önce de yaşanan göçüklerin devam eden yağışlar ve altyapı yetersizliğinden kaynaklandığı belirtildi.

Doğan Mahallesi yeni Emniyet Müdürlüğü kavşağında ana yolda asfaltın çökmesi sonucu yaklaşık 2 metre genişliğinde ve 4 metre uzunluğunda çukur oluştu.

Yağışların yaklaşık iki haftadır devam ettiği ve altyapısı da yetersiz olduğu belirtilen kentte, göçükler meydana geliyor. Doğan Mahallesi yeni Emniyet Müdürlüğü kavşağında yaklaşık 2 metre genişliğinde 4 metre uzunluğunda çukur oluştu. Bölgedeki trafik akışını bir müddet durduran trafik ekipler, çöken yolun etrafını emniyet şeridi çekti ve belediye ekiplerine haber verdi. Göçüğün yaşandığı anın herhangi bir aracın geçişine denk gelmemesi olası bir facianın önüne geçti. İşlek olarak kullanılan yolda meydana gelen bu gibi göçükler büyük tehlike arz ediyor.

Siirt-Eruh Karayolunu birbirine bağlayan yolda altyapı yetersizliğinden dolayı sık sık göçük yaşandığı belirtildi. (İLKHA)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım