Diyarbakır Yenigün

GÜNCELLENDİ – Baraj gölünde kadın cesedi bulundu!

GÜNCELLENDİ – Baraj gölünde kadın cesedi bulundu!
07 Nisan 2020 - 13:34

Diyarbakırlı Üniversite öğrencisi Gülistan Doku’yu ve eğitim sırasında devrilen bottan Munzur Çayı’na düşen uzman çavuşu arama çalışmaları sırasında bir kadının cansız bedeni bulundu. Cesedin 21 Mart’ta kayıp ihbarı yapılan 28 yaşındaki Esma Kılıçarslan’a ait olduğu bildirildi

DİYARBAKIR YENİGÜN – Tunceli’de Uzunçayır Baraj Gölü’nün 15 kilometre açığında bir kadının cansız bedeni bulundu.  Yapılan inceleme sonucu cesedin 21 Mart’ta kayıp ihbarı yapılan 28 yaşındaki Esma Kılıçarslan’a ait olduğu belirlendi. Edinilen bilgiye göre, Bir süredir bölgede hem havadan, hem de karadan kayıp üniversitesi öğrencisi Diyarbakırlı Gülistan Doku ve botun devrilmesi sonucu kayıp olan Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Güneş’in bulunması için çalışma yapan ekipler, Uzunçayır Baraj Gölü’nün 15 kilometre açığında Aşağıtarlacık köyü mevkiinde helikopterle ceset tespit etti.  Bunun üzerine bölgeye Jandarma, Polis, AFAD ve diğer ekipler sevk edildi.

Ceset Esma Kılıçarslan’a ait

Ekipler tarafından kıyıya alınan cesette yapılan tespitte Gülistan Doku’ya ait olmadığı, 21 Mart’ta kayıp ihbarı yapılan 28 yaşındaki Esma Kılıçarslan’a ait olduğu belirlendi. Olay yerinde inceleme yapan ekipler, cesedin üzerinde Esma’nın kimliğine de ulaştı. Cumhuriyet savcısının olay yerinde incelemesinin ardından genç kadının cansız bedeni kesin ölüm nedeninin tespiti için otopsi yapılmak üzere hastane morguna kaldırıldı.

Daha önce çekilen görüntüleri ortaya çıktı

Öte yandan genç kadının, Hozat ilçesindeki evinden 11 Mart’ta Tunceli merkeze gidiyorum diyerek ayrıldığı, uzun süre haber alınamaması üzerine 10 gün sonra kayıp başvurusu yapıldığı öğrenilirken, daha önce çekilen görüntüleri de ortaya çıktı. (İHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım