Diyarbakır Yenigün

Sıcaklıklar 8 derece düşecek

Sıcaklıklar 8 derece düşecek
26 Mart 2020 - 18:04

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye serin ve yağışlı havanın etkisine girecek

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Türkiye bu akşamdan itibaren gelecek serin ve yağışlı havayla birlikte sıcaklıklar 4-8 derece azalacak. Doğu bölgelerinde halen devam eden hafif sağanak yağışlara ilaveten, bu akşam saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelecek yeni bir serin ve yağışlı havanın etkisine girecek. Genel olarak sağanak şeklinde görülecek yağışların, hafta sonunda yurt genelinde, önümüzdeki hafta boyunca özellikle doğu bölgeleri de etkili olması bekleniyor.

Yağışlara dikkat!

Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu bölgesi ve Doğu Anadolu’nun güney kesimlerinde önümüzdeki hafta boyunca etkili olacak sistemin, toplamda metrekareye yer yer 100 kilogram ve üzeri yağış bırakacağı tahmin ediliyor. Zaman zaman kuvvetli olacak yağışlarla birlikte yüksek kesimlerdeki mevcut kar örtüsünde erimeler de meydana gelebileceğinden su baskınları ve taşkınlara karşı bölgedeki vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği ifade ediliyor. Mevsim normallerinin civarı seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemle beraber ülke genelinde hissedilir (4 ila 8 derece) derecede azalacağı tahmin ediliyor. (İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım